Двійника посоромиться відправити до Ердогана, – Піонтковський про поїздку Путіна у Туреччину

3 серпня 2023, 10:15
Читать новость на русском

Канцелярія турецького президента Реджепа Ердогана повідомила, що планується візит Владіміра Путіна до Анкари. Втім, у російського диктатора нині купа внутрішніх проблем, тож йому не до поїздок у Туреччину.

Про це 24 Каналу сказав російський публіцист та опозиційний політик зі США Андрій Піонтковський. Путін сьогодні більше стурбований внутрішньополітичною кризою та відсутністю підтримки політичної і військової еліт.

Дивіться також Путін промацує НАТО на міцність: за якої умови Альянс почне реагувати на провокації

"Двійника до Ердогана Путін посоромиться відправляти, а він сам не поїде до Туреччини, –  це видно з його поведінки у питанні безпеки. Крім того, у нього зараз купа внутрішніх проблем, зокрема й у стосунках з його елітою", –  наголосив опозиційний політик.

Путін не згоден на "почесну нічию"

Днями опублікували скандальні матеріали так званої групи "Second Track", яка на чолі із відомим агентом впливу Росії Томом Гремом намагалась у неформальній бесіді домовитись із Путіним про завершення війни в Україні. Диктатору пропонували "почесну нічию", яка передбачала, що більшість окупованих територій лишаються у складі країни-агресорки, а Росія припиняє вогонь.

"Виявилось, що Владімір Путін на "почесну нічию" не згоден, хоча все його оточення якраз про це і думає. Він зрозумів, що для нього це завершиться втратою влади, і тому він зараз нарощує військову активність", –  зазначив Піонтковський.

Путін стурбований втратою підтримки російських еліт: дивіться відео

Небезпечне загравання з НАТО

Погрози Росії та Білорусі щодо нападу на Польщу є частиною гри диктатора, бо насправді у нього немає ресурсів для того, щоб здійснити такий напад.

"Та дай Боже, щоб вони напали –  тоді це буде вторгнення до країни НАТО, і Альянс захищатиме цю територію. Російська політична еліта не готова до такого розвитку подій, тож Путін лишився у цьому сам на сам, і йому зараз не до поїздок у Туреччину", –  додав політичний експерт.

Політичні проблеми Росії

  • У російському міноборони серйозні проблеми – на це вказує відсутність перших осіб відомства у медійному просторі. Командувач окупаційних військ Валєрій Герасимов після заколоту вперше з'явився на публіці 10 липня. Натомість командувач повітряно-космічних сил генерал Сєргєй Суровікін зник в день початку заколоту – 23 червня.  
  • Після того, як Міжнародний кримінальний суд в Гаазі видав ордер на арешт Владіміра Путіна за незаконну депортацію та переміщення дітей з окупованих територій України, російський президент фактично невиїзний і не може брати участь у міжнародних зустрічах. Адже у будь-якій цивілізованій країні його заарештують. 
  • Водночас глава української розвідки Кирило Буданов заявив, що в Росії варіанти заміни влади розглядають вже понад рік. Генерал-майор пояснив, що "дворцовий" заколот може бути, проте ми його не побачимо.