Російське суспільство всіляко виявляє зневагу до чинного військового керівництва. Однак із цим Кремль нічого не може зробити. Про це 24 Каналу розповів російський політолог Аббас Галлямов.

Дивіться також Новий "похід на Москву" може бути вже скоро, – Данілов

Суттєві зміни легко прослідкувати

На проблеми в міністерстві оборони Росії вказує щонайменше відсутність перших облич в медіапросторі. Сєргєй Шойгу нещодавно хіба лиш їздив до Північної Кореї. Командувач окупаційних військ Валєрій Герасимов після заколоту вперше з'явився на публіці 10 липня.

Натомість командувач повітряно-космічних сил генерал Сєргєй Суровікін зник в день початку заколоту – 23 червня. Після цього його не бачили. Проте подейкували про затримання.

Якби все було в порядку, то не виникало б вакууму, не створювали б інтерпретацій. Тобто кожен день, як і раніше, показували б нам Герасимова, Шойгу, Суровікіна – не було б чуток про його арешт,
– зауважив Аббас Галлямов.

Може здаватися, що це такі речі, які не є суттєвими. Однак насправді вони дуже чітко показують зміни, які відбуваються всередині міноборони. І це активно обговорюють росіяни у соцмережах.

"Кремль такі речі, запевняю, моніторить дуже уважно. Якщо є можливість окупувати якусь інформаційну проблему, вони обов'язково це роблять", – наголосив політолог.

Тобто якщо влада бачить, що людей турбує відсутність Суровікіна – його б просто показали. Якщо ж цього не роблять, це вказує на те, що якась проблема із ним таки є.

Аббас Галлямов про проблеми в міноборони Росії: дивитись відео

Патова ситуація для Путіна

Та ж ситуація з міністром оборони та командувачем окупаційних військ. В суспільстві почастішали розмови про послаблення позицій міноборони. Однак Кремль на це ніяк не реагує.

Кремль чудово знає, як це працює. Якщо цього не вирішують – проблема об'єктивно існує. Інакше бути не може. На очах у всього світу Шойгу та Герасимов, як зайці, втікали від Пригожина. Яка повага в армійському середовищі може бути після такого,
– зауважив Галлямов.

А якраз повага є важливим аспектом для військового керівництва країни. Натомість звичайні росіяни зневажають його за слабкість.

Втім для Владіміра Путіна ця ситуація є дещо безвихідною. Нового керівництва, яке б мало повагу, він призначити не може. Усе тому, що це означає, що цього досягнув Пригожин. Тобто досягнув мети заколоту – звільнити військове керівництво Росії.

Що коїться в військо-політичній верхівці Росії

  • Ще 28 червня у ЗМІ повідомляли, що Сєргєя Суровікіна могли заарештувати. Причиною для цього могла стати його причетність до заколоту Пригожина. Якщо точніше – знання про заколот, але бездіяльність з цього приводу. Що далі, то більше інформації про арешт та допити Суровікіна почало з'являтись.
  • Фактично місяць в полі зору преси не з'являвся і Валєрій Герасимов. Повернення його було таким же неочікуваним, як і зникнення. 10 липня з'явилось відео, де Герасимову доповідають про ситуацію на фронті. До слова, робити б це мав Суровікін, однак його замінив начальник штабу повітряно-космічних сил Росії Віктор Афзалов.
  • Зауважимо, що після заколоту Пригожина затримати, крім Суровікіна, могли ще 13 генералів. Їх досі можуть допитувати.