Неадекватна інформація неадекватному диктатору: як російська еліта може тиснути на Путіна
Владімір Путін – класичний неадекватний правитель, який отримує неадекватну інформацію, яка йому найбільше подобається. Однак, деколи дехто набирався сміливості, йшов до російського диктатора та пояснював йому реальне положення справ.
Про це 24 Каналу сказав кандидат політичних наук, експерт із питань Центральної та Східної Європи Іван Преображенський, зауваживши, що після цього психологічного тиску бункерний дід погоджувався на дії, які йому неприємні.
Дивіться також Жалюгідне дитинство диктатора: як вітчим ледь не вбив Путіна та чому його зреклася мати
"Він хоче воєнного "тріумфу", а не переговорів. Відповідно, саме цей ефект треба викликати", – експерт із питань Центральної та Східної Європи.
Як російська еліта може тиснути на Путіна: дивіться відео
Еліта знає, як маніпулювати диктатором
Коли у російських еліт виникають реальні проблеми з власними доходами та безпекою життя їхніх близьких, вони знають, як ним маніпулювати.
Так вони починають тиснути на найближче оточення Путіна, ділових партнерів тощо. Роблять усе, аби інформація для російського диктатора формувалася інакше. Мовляв, щоби бункерний дід отримував більше інформації, яка йому не подобається, але показує реальну ситуацію на фронті.
Наприклад, щоби кожен раз, коли Путін намагався якось розширити простір агресії, йому всі в один голос заявляли, що це "абсолютно неможливо та що його не готові в цьому підтримувати".
І це, вважає Преображенський, вже поступово працює. Відтоді, як власники Підмосковних особняків почали самостійно закупляти, а потім вимагати встановити системи ППО. Усе, аби їхні рідні та близькі десь на дачі у Барвисі були "у безпеці" від можливих ударів дронами.
Процес пішов. З цього моменту люди починають прямо чи опосередковано тиснути на неадеквата, який ухвалює стратегічні рішення,
– кандидат політичних наук.
Путін і його ставлення до війни в Україні
- The New York Times пише, що бункерний дід хоче втягнути росіян у "цивілізаційний конфлікт із Заходом", який значно масштабніший за війну в Україні. Від того, як довго Путін зможе приховувати кількість втрат російської армії, залежатиме як доля Росії, так і доля російського президента.
- Владімір Путін стрімко втрачає впевненість у ситуації, зважаючи на внутрішні проблеми Росії та ситуацію на фронті. За словами радника керівника ОП Михайла Подоляка, російський диктатор вкрай залежний від дій та заяв західних країн щодо України.
- У Путіна немає критичного мислення і він вірить доповідям військового відомства про нафантазовані "успіхи" росіян на війні в Україні. Ексспівробітник КДБ Сергій Жирнов зауважив, що російський диктатор втратив відчуття реальності.