Зеленський з історичним візитом прибув до Філіппін

3 червня 2024, 06:32
Читать новость на русском

Президент України прибув до Філіппін. У Манілі Володимир Зеленський зустрівся з колегою Фердинандом Маркосом-молодшим.

Український лідер заявив, що вперше в історії двосторонніх відносин зустрівся з президентом Фердинандом Маркосом-молодшим. Також розповів, що саме обговорили.

Дивіться також "Обговорили ключове": Зеленський зустрівся з Остіном у Сінгапурі

Зеленський у Філіппінах 

Зеленський висловив вдячність Філіппінам за підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, чітку позицію щодо агресії Росії проти нашої держави, а також підтримку важливих резолюцій ООН.

Володимир Зеленський у Філіппінах: дивіться відео

Президент заявив, що Україна має намір відкрити посольство в Манілі цього року для зміцнення двосторонньої співпраці.

Обговорили інавгураційний Глобальний саміт миру та важливість представлення на ньому країн Південно-Східної Азії. Цінуємо, що Філіппіни візьмуть участь у Саміті,
– підкреслив український лідер.

Також глави держав обговорили двосторонню співпрацю, зокрема експорт української аграрної продукції до Філіппін.

Візит Зеленського до Філіппін / Фото ОП

Коротка довідка. Дипломатичні відносини між Україною та Філіппінами тривають 32 роки. Їх офіційно встановили 7 квітня 1992 року.

Філіппіни підтримали Україну в голосуванні за резолюцію про територіальну цілісність під час засідання Генеральної Асамблеї ООН 27 березня 2014 року, а також рішуче засудили російську агресію після початку повномасштабного вторгнення.

За даними Бюро імміграції, станом на травень 2024 року у Філіппінах проживає 95 українців.

Що відомо про візит президента до Філіппін

Президент планував, але не зміг зустрітися з філіппінським колегою на полях саміту "Діалог Шангрі-Ла" в Сінгапурі. Тож вирішив прилетіти до Маніли й запросити Фердинанда Маркоса-молодшого на Саміт миру. Про це на умовах анонімності повідомили AP двоє філіппінських чиновників.

Агентство зауважило, що обидва лідери критично висловлювалися щодо Китаю на оборонному форумі в Сінгапурі.

Цікаво Глобальний саміт миру, а не поразки: чому Росію не запросили та за яких умов можливі переговори

Скільки країн уже підтвердили присутність на Саміті миру

  • Напередодні, 2 червня, під час візиту до Сінгапуру президент повідомив, що вже 106 країн підтвердили свою присутність на Саміті миру у Швейцарії. Зокрема, на рівні лідерів – близько 75. 
  • Глава держави заявив, що США підтвердили участь у саміті на високому рівні. Втім, чи буде саме Джо Байден, поки невідомо. Водночас Зеленський висловив сподівання, що буде.
  • Китай не підтвердив свою присутність на будь-якому рівні. Ба більше, зауважив глава нашої держави, Пекін сьогодні працює над тим, щоб країни не приїжджали на Саміт миру.