Ворог вдвічі збільшив кількість ракетоносіїв у Чорному морі: загроза атак – дуже висока
Джерело:
ОК "Південь"В Чорному морі корабельне угруповання ворога збільшено до 13 кораблів, а кількість ракетоносіїв – удвічі. Загроза ракетної атаки нині дуже висока.
В оперативному командуванні "Південь" попередили про ракетну загрозу. Раніше Наталія Гуменюк повідомляла, що сумарний залп "Калібрів" може сягати 12.
До теми Це буде панічна рефлексія: який ефект можуть мати ракетні атаки під час контрнаступу ЗСУ
Загроза ракетної атаки дуже висока
У Чорному морі наразі на бойовому чергуванні перебуває 2 надводних і 2 підводних ракетоносії. Загальний залп "Калібрів" може сягати до 24. Загрозу ракетних обстрілів нині оцінюють як дуже високу.
Отже, до сигналів повітряної тривоги варто ставитись відповідально, не втрачати пильності й оперативності реакції. Ворог підступний, озлоблений і доведений до певного рівня відчаю, може діяти вкрай жорстоко і відчайдушно,
– підкреслили в ОК "Південь".
В командуванні також наголосили, що небезпека застосування ворогом ракетних ударів залишається, ймовірність дронових атак виключати не можна, а завдавати ударів авіаційними бомбами у прифронтові регіони ворог, очевидно, продовжить, як і артилерійські обстріли.
Окрім того, в ОК "Південь" наголосили, що на тлі активізації бойових подій ворог посилює атаки на цивільний сектор. Лише за добу, 25 квітня, ворог завдав черговий авіаційний бомбовий удар та застосовував ударні дрони типу "Ланцет" по Херсонському району. Зруйновано церкву та крамницю, пошкоджено близько 20 житлових будинків.
У ГУР МО розповіли, яка ситуація з ракетами у Росії
Крайня масована ракетна атака по Україні була понад півтора місяця тому – 9 березня. Тоді окупанти здійснили 81 пуск ракет різного базування. Відтоді окупанти атакували територію нашої країни дронами-камікадзе "Шахід", а прифронтові райони – керованими авіабомбами.
Кирило Буданов вважає, що ворог не застосовує ракети для масованих ударів лише з однієї причини – накопичують для зриву наступальної операції ЗСУ. Адже більша частина з нововироблених росіянами ракет була випущена раніше, а для проведення інтенсивних ракетних обстрілів не вистачає озброєння.
Разом з тим він підтвердив, що ворожа держава могла виробляти до 60 ракет типів Х-101 та "Калібр" наприкінці 2022 року, однак мала намір збільшувати ці обсяги.