Не обійшлось без втручання ззовні: що спричинило воєнний стан у Південній Кореї
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив надзвичайний воєнний стан через антидержавну діяльність опозиції. На перший погляд, події в країні є внутрішніми проблемами. Однак тут залученні й інші країни.
Таку думку 24 Каналу висловив керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок, зауваживши, що воєнний стан в країні пов'язаний з боротьбою опозиції проти чинної влади, також це вигідний крок для Росії та ще двох країн. Саме їм вигідна дестабілізація на Корейському півострові та велика війна.
Дивіться також Посольство України в Південній Кореї звернулося до громадян на тлі останніх подій
Що спричинило воєнний стан у Південній Кореї
За словами керівника Центру, президента країни звинувачують у забороні розслідування корупційних діянь проти нього та його родини. Непростий момент полягає у тому, що в парламенті опозиція є у більшості.
Опозиція виступила також проти бюджету на наступний рік, про який партія президента не змогла домовитись з ліберальною Демократичною партією. Втім, у проєкті бюджету пропонувалась допомога Україні, яку заборонили.
Є заява, але я не знайшов першоджерело, що нібито Кім Чен Ин підтримав Демократичну партію Південної Кореї. Тобто Північна Корея підтримує опозицію в Південній Кореї,
– зазначив Клочок.
Крім того, опозиційні сили хотіли провести процедуру імпічменту проти генеральної прокуратури Південної Кореї. Тобто усе пов'язано з корупційними схемами. Рейтинг президента доволі слабкий, а от Демократична партія має високий рівень підтримки.
Все наче схоже на внутрішню історію. Однак зараз вже розпочата процедура імпічменту президента, є й прогноз, що цієї ночі його можуть арештувати. Армія ж поки на його боці.
Все так просто поки що там не буде. Я вбачаю втручання у внутрішні справи Південної Кореї і Росії, тому що країни активно підтримували контакт, і КНДР, яка давно прагне до дестабілізації на Корейському півострові,
– зазначив керівник Центру.
Клочок додав, що для Китаю зараз теж є хороший момент почати велику війну в Східній Азії, яку може розпалити лише КНДР.
Однак варто зрозуміти наступний момент – якщо війну проти Південної Кореї розпочне КНДР, її не підтримають Китай та Росія. Північна Корея з Росією мають договір про співпрацю у військовій сфері. Такий самий договір має Північна Корея з Китаєм, тобто, Китай має допомогти у разі нападу на країну. Для цього потрібна провокація, яку може зробити Росія.
Сутички в Південній Кореї серйозні. Здається, що країна за крок до громадянської війни, але поки немає окремих сформованих воєнних груп. Як буде далі – залишається лише спостерігати,
– підсумував керівник Центру.
До речі, парламент Південної Кореї проголосував за скасування воєнного стану в країні. Водночас військові країни заявили, що він ще залишатиметься в силі.