Усі монахи Києво-Печерської лаври заразилися COVID-19: УПЦ МП спростувала свою ж інформацію

26 квітня 2020, 20:45
Читать новость на русском

ЗМІ з посиланням на митрополита УПЦ МП Климента поширили інформацію, що нібито усі монахи Києво-Печерської лаври заразилися коронавірусом. Також буцімто на COVID-19 захворіли монахи, викладачі та студенти Київської духовної академії. Згодом сам Климент усе це спростував – нібито його не так зрозуміли.

Що повідомляли про інфікування священнослужителів у лаврі

Очільник інформаційно-просвітницького управління УПЦ МП митрополит Климент у коментарі РБК-Україна розповів, що за попередніми оцінками, на території лаври захворіли 150 – 200 осіб.

Важливо Росія хоче відправити новий гумконвой в Україну: цього разу для Києво-Печерської лаври

Міністерство охорони здоров'я опублікувало дані, що захворіли в лаврі майже 100 осіб. А скільки їх насправді, ми тестування не проводимо, всі дані у МОЗ. Ті дані, які є відомими, це приблизно 100. Загалом монахів в лаврі – десь 150 – 200, але захворіла лише приблизно сотня,
каже Климент.

Він зауважив, що більшість з хворих священників вже почуваються краще. Загалом 3 людини померли від коронавірусу – це монахи та їх до цього госпіталізували.

За словами представника УПЦ МП, серед заражених – і настоятель Києво-Печерської лаври митрополит Павло. Але його вже виписали з Олександрівської лікарні та він – здоровий.

Климент спростував озвучені від його імені слова

Згодом Климент уже в коментарі "Громадському", заявив, що взагалі не говорив такого, а інформація, яку опублікували українські ЗМІ з посиланням на РБК, є неправдою.

Я говорив інакше, я говорив про те, що практично всі, хто заразилися у Києво-Печерській лаврі, вже майже видужали,
– зауважив митрополит Ніжинський і Прилуцький.

Він додав, що назвати точну кількість інфікованих священників у лаврі не може, оскільки аналізи роблять державні клініки.

"Я знаю, що десь приблизно у лікарні лежало загалом 15 – 20 осіб, у них були різні форми пневмонії, але переважну більшість виписали, там ще кілька чоловік залишилося", – повідомив Климент.

Цього разу представник УПЦ МП не підтвердив дані про 150 – 200 інфікованих. Лише сказав, що решта (кого не госпіталізували) перенесли захворювання у легкій формі, їхній стан не погіршувався, але скільки їх, назвати не може.

"Ці дані можуть озвучити медичні працівники, які роблять ці аналізи. Лікарі брали аналізи у всіх в лаврі, звичайно ж, що вони лікували не всіх, і не в усіх були позитивні аналізи. Огляд пройшли всі монахи, але хворіли не всі", – наголосив Климент.

Водночас він підтвердив оприлюднену інформацію щодо настоятеля Києво-Печерської лаври митрополита Павла – той вже одужав і його виписали з лікарні.

Зверніть увагу! Станом на 26 квітня у Києві на коронавірус захворіли 1 188 людей. Вилікуватися вдалося 60 особам. На жаль, 22 жителя столиці померли. Київ сьогодні посідає другу сходинку за кількістю підтверджених випадків COVID-19 серед українських регіонів. Загалом в Україні коронавірусом заразилися 8 617 осіб, 840 одужали, 2019 померли.

Що відомо про митрополита Павла?Митрополит Павло більш відомим за кличкою "Паша мерседес" через його скандальність, любов до дорогих автівок і часті порушення правил дорожнього руху. Він є митрополитом Російської православної церкви в Україні (тої, яку ще називають "УПЦ МП"). З 1994 року митрополит Павло очолює Києво-Печерську лавру. Раніше він закликав вірян не боятися коронавірусу і причащатися в церкві.

Коронавірус у Києво-Печерській лаврі: головне

  • Києво-Печерська лавра перебуває на карантині після того, як там стався спалах коронавірусу.
  • Від COVID-19 там померли насельники Києво-Печерської лаври архімандрит Нектарій, ієродиякон Наум і чернець Никодим.
  • За даними ЗМІ, митрополита Онуфрія, предстоятель УПЦ МП і єпископ РПЦ, таємно госпіталізували з коронавірусом.
  • На Великдень значні порушення карантину було зафіксовано у Святогірській і Почаївській лаврах, які також належать УПЦ МП. Поліція вже почала розслідування.
  • МОЗ очікує сплеск захворюваності на коронавірус через недотримання Московським патріархатом в Україні правил карантину.