Вступ до НАТО – безумовний пріоритет України, – у Зеленського відреагували на слова Пристайка

14 лютого 2022, 09:39
Читать новость на русском

Вадим Пристайко допустив, що Україна може подумати про відмову від вступу в НАТО, якщо це допоможе запобігти війні. У Володимира Зеленського вже відреагували на слова посла.

Заяву Пристайка 24 каналу прокоментував прессекретар глави держави Сергій Никифоров. Він закликав поки не поспішати з висновками.

До теми Шукаємо найкраще рішення, – Пристайко допустив відмову України від НАТО, якщо це спинить війну

У президента відреагували на слова Пристайка

Речник Зеленського зазначив, що з того, що він встиг прочитати, важливим є те, що Пристайко використав слово "гнучкість".

Перед тим, як робити гучні та неприємні висновки, потрібно дати послу можливість пояснити його слова – що саме він мав на увазі. Можливо, він зовсім не те мав на увазі,
– зазначив Никифоров.

Водночас він наголосив, що яким би не було пояснення, курс на вступ до НАТО, як і європейський курс, є безумовним пріоритетом України.

Це, за словами речника Зеленського, відображено:

  • у Конституції,
  • у щоденних кроках української влади,
  • у бажанні всього суспільства.

Важливо! За останніми опитуваннями, більшість українців у разі проведення референдуму підтримала б і вступ України до Європейського Союзу, і до Північноатлантичного альянсу. Зокрема, за долучення до НАТО проголосували б 59,2% українців.

Заява Пристайка про можливість відмови від вступу в НАТО

Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко дав інтерв'ю журналісту BBC Стівену Нолану. Дипломат припустив можливість відмови України від вступу до Альянсу, якщо це допоможе запобігти війні з Росією.

Водночас посол наголосив, що курс на НАТО закріплений у Конституції України. У розмові він також уточнив, що Київ навряд чи зможе відмовитися від мети вступити до Альянсу.

Україна та вступ до НАТО: коротко

  • У 2008 році Україна та Грузія подали заявку на вступ до Альянсу. Влітку 2020 року НАТО визнав країну учасником Програми розширених можливостей. Перш ніж вступати в Альянс, Україна має отримати План дій щодо членства.
  • Питання долучення Києва до організації завжди турбувало Володимира Путіна. Однак у грудні 2021 року він наважився висунути США та самому Альянсу ультиматум, який назвав "гарантії безпеки" для Росії. У них є вимога про нерозширення НАТО шляхом приєднання України. Щодо цього відбулося багато перемовин. Москва отримала категоричну відмову. Однак Путін не зупиняється й постійно вимагає цих "гарантій безпеки".
  • Якби Україна погодилася не вступати до Альянсу, то це означало б, що очільник Кремля таки домігся свого.

Зверніть увагу – Ганна Маляр про вступ України до НАТО: дивіться відео