Вступ України в ЄС буде найкращим новорічним подарунком та розгромом Путіна, – Давидюк

2 грудня 2022, 16:30
Читать новость на русском

Міністерка з питань клімату та Європи при МЗС Німеччини Анна Люрманн заявила, що перемовини щодо вступу України в ЄС можуть розпочатися найближчим часом. Становлення нашої держави членом ЄС під час війни є цілком реальним.

Що ж стосується Північноатлантичного альянсу, то як зазначив Генсек НАТО Єнс Столтенберг, вступ України можливий вже на наступний день після перемоги. Про це 24 каналу розповів політолог Микола Давидюк. 

Важливо Україна має підписати декларації про членство в ЄС і НАТО ще з кількома країнами до кінця року

Вступ до ЄС під час війни буде перемогою

Вступ до Євросоюзу під час війни вже й буде перемогою. Це буде розгром Путіна по всіх фронтах,
– зауважив політолог.

На його думку, це пов'язано з тим, що вже з'являються обриси перемоги. Ба більше, найближчим часом може бути одне з напівмирних рішень – росіяни виходять з Запорізької АЕС. Це може стати першим кроком, а якщо Україна стане членом ЄС, то тенденція може набути обертів.

Давидюк наголосив, що питання в тому, щоб ми не платили за вступ до Євросоюзу ні своєю територією, ні мільйонами українців, які перебувають на окупованих територіях. Ба більше, зараз вперше в історії відносин України з ЄС не вони нам ставитимуть умови, а ми можемо це робити.

Окрім того, він наголосив, що українські політики та дипломати мають активно працювати зараз над цим питанням. "Я думаю, що це може бути найкращий новорічний подарунок з боку Європейського Союзу", – підсумував політолог.

Давидюк припустив, чи можливий вступ України до ЄС під час війни: дивіться відео

"Не варто завищувати очікування"

Водночас директор Інституту центральноєвропейської стратегії Дмитро Тужанський в ефірі 24 каналу сказав, що треба дуже обережно ставитися до таких припущень та не підігрівати суспільні настрої. На його думку, українці мають розуміти, що вступ до Євросоюзу – це складний і довготривалий процес.

Речі, які називаються перемовинами насправді не є перемовинами. Україні треба відповідати критеріям Євросоюзу,
– зауважив Тужанський.

Окрім того, він поділився своїми враженнями від спілкування з колегами в Страсбурзі та Брюсселі та виділив два основних моменти:

  • Україну хочуть бачити в Євросоюзі. Так, там є усвідомлення, що в майбутньому ми станемо членом ЄС, питання лише в процедурі;
  • нас готові далі підтримувати, що є дуже важливим до нашого вступу в ЄС. 

"Не варто завищувати очікування, мовляв, наступного року ми вступимо до Євросоюзу. Це просто нереалістично й може спровокувати зворотну реакцію в суспільстві, мовляв, хтось заважає (вступу України до ЄС – 24 канал) або хтось не хоче бачити (Україну в ЄС – 24 канал). Насправді є процедура і її треба виконати", – резюмував Тужанський.