Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг під час саміту Альянсу в Бухаресті. Раніше він повідомляв, що НАТО посилюватиме присутність від Чорного моря до Балтійського та підтримуватиме Україну.

До теми Україна, очевидно, стане членом НАТО: чим важлива зустріч Кулеби з міністрами Альянсу

Яка передумова для членства України в НАТО

За словами Столтенберга, передумовою для того, щоб розпочався процес вступу України в НАТО, є її перемога у війні з Росією.

Попередньою умовою для того, щоб це питання взагалі було на столі, є те, щоб Україна перемогла і ми їй в цьому допомагаємо. Союзники під час зустрічі чітко дали зрозуміти, що вони готові зберігати підтримку передовим військовим обладнанням, боєприпасами, паливом, усім, що потрібне українцям для самооборони,
– заявив генсек НАТО.

Також Столтенберг закликав країни НАТО підтримати Україну. Це стосується військового, економічного, фінансового та гуманітарного питання.

Генсек зазначив, що якщо Україна не здобуде перемогу у війні, то тоді питання членства зовсім не буде на столі. Він додав, що треба розвивати як політичне, так і практичне партнерство з нашою державою.

"Це допоможе Україні перейти від радянських стандартів обладнання до доктрин сучасного обладнання НАТО. Це добре для України, для посилення взаємної сумісності і також допоможе їй наблизитись до членства в Альянсі", – підкреслив Столтенберг.

Що кажуть про членство України в НАТО

Варте уваги – Які шанси на вступ України в НАТО: дивіться відео