Ворог в обороні й заховався на своїх базах, – ВМС про наслідки ударів по російському флоту
Російський флот зараз перебуває в обороні. Окупанти заховали кораблі на своїх базах.
Про це в ефірі телемарафону розповів речник ВМС. Дмитро Плетенчук зауважив, що ситуація більш-менш стабільна після знищення "Сергія Котова", передає 24 Канал.
До речі Уже майже весь російський флот втік з Криму: з носіїв ракет залишився лише один "невдаха"
"Навіть вхід закрили боновими загородженнями"
Наразі можна фіксувати відсутність виходів у море. Речник зауважив, що було кілька дуже короткочасних подібних акцій, втім, вони мали більш демонстраційний характер. Адже фактично на пів дня вийти недалеко від берега й повернутися в пункт базування – назвати повноцінним виходом не можна.
Зараз ворог фактично перебуває в обороні, заховався на своїх базах, здебільшого це пункт базування у військово-морській базі Новоросійськ. Там вони навіть вхід закрили боновими загородженнями,
– зауважив Плетенчук.
Водночас додав, що ця ситуація колись має змінитися. Тому не варто розраховувати, що ми більше не побачимо російські кораблі в морі.
Цікаво, що зараз там перебувають тільки два патрульних невеликих кораблі морської охорони ФСБ, хоча до цього навіть вони не виходили.
Ляпас по їхній гордості, – Гуменюк про втрати Чорноморського флоту
У Силах оборони Півдня відзвітували, що лише за березень окупанти втратили сторожовий корабель "Сергій Котов", а ще 4 судна пошкоджено. Зокрема:
- ВДК "Костянтин Ольшанський",
- Розвідувальний корабель "Іван Хурс",
- ВДК "Ямал" і "Азов".
Це дуже суттєво відбилося на моряках росіян. Це дуже потужний ляпас по гордості російського флоту. По-друге, це суттєвий удар по логістиці ворога і по його, відповідно, розвідувальних здатностях,
– підкреслила Наталія Гуменюк.
Пояснила, уражено кораблі, які були спрямовані саме на таку роботу. Додала, що для окупантів є суттєвою загальна кількісна втрата. Під час повномасштабної війни росіяни потужно зазнають втрат там, де з самого початку заявили про своє "абсолютне панування".
"Зараз ми бачимо, що для них панування в Чорному морі не є порядком денним. Вони більше окопуються, якби там можна було рити окопи", – зауважила Гуменюк.