У Білорусі заявили, що російська ядерка на їхній території – "вимушені дії у відповідь"
Росія хоче розмістити свою ядерну зброю на території Білорусі. У Лукашенка вже заявляють, нібито це "вимушені дії у відповідь".
Таку заяву зробило міністерство закордонних справ, пишуть білоруські ЗМІ. Про це інформує 24 Канал.
Дивіться також Ядерна колонія Росії: для чого Путін лякає світ і підставляє Сі
Білорусь вживає вимушених дій у відповідь щодо зміцнення власної безпеки та обороноздатності,
– цинічно наголосили в білоруському міністерстві.
Також додали, що військова співпраця Білорусі та держави-агресорки нібито здійснюється у "суворій відповідності" з міжнародним правом. Окрім того, намагалися переконати, буцімто навчання пілотів, здатних керувати літаками зі специфічними боєприпасами, модернізація таких літаків, а також розміщення ядерних боєзарядів на території Білорусі без передачі Мінську контролю за ними та доступу до відповідних технологіям "жодним чином не суперечать" положенням статей I та II Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.
МЗС Лукашенка заявило, що нібито це не є новаторством у сфері військового співробітництва неядерної та ядерної держав. Звичайно ж, згадали Північноатлантичний альянс. Мовляв, у НАТО існує практика "спільних ядерних місій".
"На території європейських країн-членів НАТО зберігаються понад 150 одиниць тактичного ядерної зброї США, підготовлено понад 250 літаків для їх можливого застосування", – заволали в МЗС Білорусі.
Читайте також Росія хоче розмістити ядерну зброю у Білорусі: як реагують у світі
Зверніть увагу! Владімір Путін заявив, що Росія розмістить на території Білорусі тактичну ядерну зброю. Відповідне сховище планують добудувати вже до 1 липня. За словами російського диктатора, це нібито стане відповіддю на рішення Великої Британії про передачу Україні танкових снарядів зі збідненим ураном. Однак, важливо розуміти, що згадані снаряди є цілком конвенційною і в жодному разі не ядерною зброєю (навіть не хімічною).У зв'язку із заявою Путіна, Україна вимагає терміново скликати позачергове засідання Ради безпеки ООН.