Як доїхати на роботу під час карантину: цікаві альтернативи громадському транспорту
У Києві та інших містах країни міська влада вчергове посилила карантинні обмеження. В деяких регіонах рух громадського транспорту обмежений. А користуватись ним можна лише за спеціальними перепустками.
Які є альтернативи громадському транспорту та в чому їхні плюси та мінуси – читайте далі.
До слова Екстрені випадки та відчай: як перепустки та ціни на таксі розлютили киян
Спецперепустки у Києві отримали насамперед працівники підприємств критичної інфраструктури та ті, хто забезпечує життєдіяльність міста. Натомість інші, за порадами місцевої влади, мали б перейти на "дистанційку". Однак не так сталося, як гадалося – Київ у перший же день став у заторах з цінами на таксі по 500 гривень.
Велосипед
Та що робити тим, хто не має перепустки, проте має їхати на роботу і не за всі гроші світу? Киянин Олександр Коваленком пересів на велосипед. За день він долає близько 50 кілометрів.
Мені набагато простіше добратись на велосипеді, набагато швидше, ніж доїде машина. В часи коронавірусу і всього іншого, то кращого, ніж велосипед, транспорту немає,
– сказав Олександр.
Інфраструктура для велосипедистів в останні роки покращилась. Утім проблемою досі залишаються – водії автівок, які часто ігнорують велосипедистів і створюють аварійні ситуації.
Чудовою альтернативною громадському транспорту є велосипед / Фото Nubia Navarro, Pexels
Водночас Володимир Трегубов, який також користується двоколісним, зазначає, що окрім переваг такого транспорту, є й недоліки.
"Недолік – це те, що я живу на 4 поверсі, треба тягти його без ліфта, у вагон метро його не можна взяти, не в будь-яку погоду можна на ньому їздити", – зазначив велосипедист Володимир.
Електросамокати
Ще одна альтернатива громадському транспорту – електросамокати. В столиці вже існують 3 сервіси, які дають їх напрокат. Для цього треба мати на банківській карті 100 – 200 гривень для депозиту. А одна поїздка, в середньому, обійдеться десь в 70 гривень. Нюанс полягає в тому, що в Україні наразі відсутнє законодавство для регулювання цих транспортних засобів.
Зверніть увагу Локдаун у містах та оновлені кольорові зони: як в Україні діє адаптивний карантин
"У порівнянні з тим, що ви є пішоходом, ви виграєте у швидкості, в часі. Якщо це прокатний самокат, берете там, де вам зручно і залишаєте теж там, де вам зручно. Ви не думаєте про зарядку і так далі. Однак у нас не скрізь інфраструктура передбачена під це. Тобто не скрізь відповідний пандус. Треба або в об'їзд їхати місцями, або ж нести на собі. Тобто часом це ускладнює завдання", – пояснив Олександр Гавриленко.
В деяких містах України можна взяти самокат напрокат / Фото Let's Kick, Pexels
Орендоване авто або каршерінг
Окрім самокатів та велосипедів, існують й інші альтернативи громадському транспорту. Наприклад, можна взяти авто напрокат. Однак, для цього треба мати водійські права.
Ви можете також скористуватись орендою авто каршерінгом / Фото Alexandr Podvalny з Pexels
Або ж ви можете скористатись каршерінгом. Однак й тут є вірогідність підхопити коронавірус від попутника, як і в громадському транспорті. І в обох випадках заторів також не оминути.
Зони карантину в Україні / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу