Загалом карантин в Україні продовжили до 30 червня. Залежно від ситуації з коронавірусом в областях вводитимуть також червону, помаранчеву та зелену зону карантину.

Важливо Це не означає скасування карантину,– Ляшко про вихід з червоної зони

Розподіл зон

Джерело: МОЗ

 • Червона зона: жодна область.
 • Помаранчева зона: Волинська, Донецька, Кіровоградська, Луганська, Тернопільська, Черкаська області.
 • Жовта зона: місто Київ та Київська область, Житомирська, Вінницька, Дніпропетровська, Херсонська, Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька, Одеська, Миколаївська, Рівненська, Львівська, Харківська, Чернівецька, Чернігівська, Хмельницька, Полтавська та Запорізька області,

Варто відзначити, що наприкінці квітня – на початку травня зі списку "червоних" областей почали виходити ті, які ввели суворі карантинні обмеження першими. Ситуація у цих областях наразі стабілізувалася.

Сумщина останньою покидає "червоний" список

З 8 травня Сумська область переходить у жовту зону карантину. Відповідне рішення схвалила державна комісія з надзвичайних ситуацій 7 травня.

Полтавщина та Запорізька області переходять у жовту зону

З 00:00 7 травня Полтавська та Запорізька області переходять з червоної у жовту зону карантинних обмежень. Відповідне рішення ухвалила Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Харківщина, Хмельниччина та Чернігівщина послаблюють карантин

Станом на початок травня ситуація з COVID-19 у Харківській та Хмельницькій областях покращилась. Тож з середи, 6 травня, вони вже не будуть у червоній зоні.

Український прем'єр-міністр Денис Шмигаль раніше звернув увагу на те, що усі показники у цих областях відповідають встановленим критеріям.

Крім цього, стабілізувалася ситуація й на Чернігівщині. Там за добу 4 травня нових випадків інфікування коронавірусом було всього лише 24. Наразі регіон стає "помаранчевим".

Київ повертається до звичного ритму життя

З 1 травня столицю вивели з червоної зони карантину у жовту. Медики кажуть, що хоч і частково, але вдалося зменшити кількість інфікувань у столиці. Тож у Києві відкрили ресторани та ТРЦ, фітнес-центри.

Місцева влада дозволила користуватися метро та іншими видами громадського транспорту усім мешканцям та гостям Києва. До 30 квітня громадський транспорт у Києві працював з обмеженнями: право проїзду мали ті, кому видали спеціальні перепустки.

Це цікаво Чи можна вакцинуватись людям з хронічними захворюваннями: відповідь МОЗ

Житомирщина стала "жовтою", Укрзалізниця повністю відновлює рух

З 5 травня Житомирська область покинула "червоний перелік" зон карантину. З цього часу у регіоні діють правила жовтої зони.

Житомир став одним з перших міст, де суттєво посилили карантинні обмеження. У червоній зоні місто перебувало із 3 березня і до 4 травня.

Оскільки цей регіон був останнім, де діяли обмеження на курсування потягів, Укрзалізниця оголосила про зняття обмежень. Відтак, у регіоні оперативно відкрили висадку-посадку пасажирів, а також продаж квитків.

Які рейси відновили Потяги в усій Україні з 5 травня курсуватимуть без обмежень

Львівщина перейшла у жовту зону

З 26 квітня Львівська область перейшла з червоної зони карантину у жовту. Відповідне рішення ухвалила Державна комісія з питань ТЕБ і НС, повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов.

У місті дозволили роботу закладам культури та громадського харчування, непродовольчим магазинам й торговим центрам, фітнес-клубам тощо.

До того ж, весь громадський транспорт повернувся у звичний режим роботи: спецперевезення скасували, а три автобусні маршрути, які були скасовані – відновили.

Як минули святкові вихідні у тих областях, де карантин послабили: дивіться відео 24 каналу

Миколаїв також скасував обмеження

З 27 березня і до 1 травня у місті діяли обмеження червоної зони. Тут не працювали непродовольчі магазини, ринки, ТРЦ, а заклади виконували замовлення лише на виніс.

Крім того, місцева влада на свій розсуд додала обмежень у графіку роботи громадського транспорту. Він працював з 6:30 до 9:00 та з 16:30 до 19:00.

Однак наразі всі обмеження зняті: школярі повернулися за парти, а транспорт курсує у звичному режимі.

Одеська область у жовтій зоні

Через зменшення кількості захворювань на COVID-19 Одещина з 25 квітня перейшла у зону з жовтим рівнем епідемічної небезпеки.

На позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій схвалили рішення скасувати червону зону в області.

Відтепер за правилами жовтої зони у регіоні можуть діяти послаблення. Зокрема відкриють заклади громадського харчування до 24 години, освітні заклади групам з більш ніж 20 осіб, можуть проводити спортивні та масові заходи при 50% заповненості залів.

Буковина і Прикарпаття – теж у жовтій зоні

Державна комісія з ТЕБ та НС вирішила, що Чернівецька область з 22 квітня перебуватиме у жовтій зоні. "Червоною" область була ще з 1 березня. На початку квітня мер Івано-Франківська Руслан Марцінків оголосив, що ситуація з коронавірусом у регіоні стабілізувалася. З 2 квітня в Івано-Франківську почали послаблювати карантин. Уже з 10 квітня регіон потрапив у жовту зону.

Відзначимо: ситуація у цих регіонах на початку березня була чи не найгіршою. На Прикарпатті для додаткових потреб навіть розгорнули мобільний госпіталь, оскільки ліжок для хворих катастрофічно не вистачало.

Які правила діють у різних зонах

Зелена зона

 • люди повинні носити маски або респіратор у громадських місцях;
 • перевозити пасажирів у громадському транспорті можна лише на сидячих місцях.

Жовта зона

У жовтій зоні діють обмеження зеленої та нові:

 • Масові заходи можна проводити тільки, коли заповненість сягає не більше 50%.
 • Також проведення матчів із глядачами дозволено за умови заповненості не більше 50%.
 • Водночас заклади громадського харчування можуть працювати до 24:00, раніше дозволяли до 23:00.
 • Освітні заклади можна відвідувати групами, більше, ніж 20 людей.

Рекомендуємо МОЗ оновило протиепідемічні заходи для закладів освіти: що мають робити директори

Помаранчева зона

Тут діють обмеження "жовтої зони". Окрім цього:

 • Помаранчева зона сигналізує про небезпеку наближення до червоної.
 • Додаткові обмеження на держрівні не передбачені.

Червона зона

Крім обмежень попередніх зон, діють нові заборони на:

 • роботу громадських закладів харчування. Приготування їжі на виніс – дозволено.
 • на роботу торгових центрів, розважальних закладів, спортзалів, басейнів, фітнес-центрів.
 • на діяльність закладів освіти, крім дитячих садків та початкових класів.
 • на роботу непродовольчих магазинів та ринків;

Лише 7 квітня Кабмін дозволив в червоній зоні працювати хімчисткам і магазинам садових матеріалів.

Карантин
Зони карантину в Україні / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу