Під загрозою стабільність режиму та воєнні операції: ISW розповів про наслідки Курського прориву
Джерело:
ISWАналітики ISW вказують на серйозні виклики для Росії через ситуацію в Курській області. Стабільність режиму Путіна – під загрозою, як і воєнні операції його армії в Україні.
Прорив у Курській області змушує Кремль розглядати довгий кордон з Україною як потенційний фронт, який вимагає захисту. Це може накласти обмеження на оперативне планування Росії через сценарії, які раніше не бралися до уваги.
Дивіться також Взяли у полон одразу 30 полонених росіян: DeepState опублікував епічне відео з Курської області
Курський прорив – загроза для Кремля
За словами експертів, після відступу Росії з Київської, Чернігівської та Сумської областей у весні 2022 року та звільнення значних територій Харківської області восени 2022 року, російське командування розглядало кордон з Україною як "сплячий фронт".
Проте регулярні диверсійно-розвідувальні дії, артилерійські обстріли та перехресні удари вздовж кордону не викликали широких операційних занепокоєнь у Росії щодо захисту своєї території.
Нинішнє українське вторгнення створює значні загрози російським військовим операціям в Україні та стабільності режиму Путіна та вимагає відповіді,
– пишуть в ISW.
Аналітики вважають, що ігнорування кордону як активного фронту дозволяло Росії зосередити ресурси на військових операціях в Україні. Однак недостатньо укріплені та обладнані позиції на кордоні не змогли запобігти успіхам рейдових груп на початку вторгнення в Курську область.
Тепер російське командування, ймовірно, дійде висновку про необхідність додаткових сил та засобів для ефективного використання укріплених позицій, щоб запобігти можливим майбутнім операціям у цьому регіоні.
Дивіться також Росія скликає неформальну зустріч Радбезу ООН, щоб обговорити ситуацію на Курщині
Раніше аналітики Інституту вивчення війни писали, що Курська операція показала, як Москва недооцінила здатність України перехоплювати ініціативу на полі бою.
За словами експертів, російській армії вдавлювалось утримувати ініціативу з осені 2023 року. Тепер, уперше за довгий час, завдяки прориву на Курщині ініціатива на боці України.
Крім того, цікаво, що Китай уперше відреагував на операцію в Курській області після тижня бойових дій. Пекін заявив про підтримку "трьох принципів деескалації". Речник китайського МЗС закликав уникати розширення зони бойових дій та провокацій.