Можуть мобілізувати навіть з правом на відстрочку: в ТЦК пояснили, як її правильно оформити
- В Україні триває загальна мобілізація, під час якої громадян призивають на військову службу на загальних підставах, навіть якщо вони мають право на відстрочку.
- Особам, які мають право на відстрочку, необхідно правильно оформити документи, щоб уникнути мобілізації.
- Відстрочку можуть отримати призовники з певними сімейними обставинами, за станом здоров'я, для здобуття освіти або продовження професійної діяльності.
- Для отримання відстрочки потрібно зібрати всі необхідні документи, особисто відвідати ТЦК за місцем військового обліку та подати їх на розгляд комісії.
- Комісія приймає рішення про надання або відмову у відстрочці після розгляду поданих документів.
В Україні триває загальна мобілізація, в ході якої військовозобов'язаних громадян призивають на службу. Під час війни деякі українці, які мають право на відстрочку, можуть бути мобілізовані на загальних підставах.
Це може статися, якщо особа не оформлює документи для відстрочки належним чином. Про це під час брифінгу повідомив начальник юридичної служби Тернопільського обласного ТЦК та СП Роман Грунда, передає 24 Канал.
Дивіться також Мобілізація студентів і аспірантів: чи можна виїхати за кордон і коли ставати на облік школярам
Як правильно оформити відстрочку
Грунда розповів, що відстрочку від призову на військову службу можуть отримати призовники з певними сімейними обставинами, за станом здоров'я, для здобуття освіти або продовження професійної діяльності.
Однак, як зазначив представник ТЦК, навіть наявність права та документів що підтверджують право на відстрочку, не гарантує, що людина не буде мобілізована.
Грунда пояснив, що для отримання відстрочки військовозобов'язаний повинен зібрати всі необхідні документи, передбачені постановою Кабінету Міністрів №560 "Про порядок проведення призову на військову службу під час мобілізації", особисто відвідати ТЦК за місцем свого військового обліку і подати документи на розгляд комісії. Після цього комісія ухвалює рішення про надання або відмову у відстрочці.