Як Росія відреагує на появу гіперзвукової зброї в інших країн: Путін пообіцяв здивувати світ

14 червня 2020, 17:06
Читать новость на русском

Президент Росії Володимир Путін вкотре заявив, що його країна володіє такою гіперзвуковою зброєю, які немає аналогів у світі. Водночас він додав, що у майбутньому таке озброєння безумовно з’явиться й у інших військових держав світу. Але Кремль уже буде до цього готовим.

Заява Путіна про гіперзвукову зброю

Як наголосив Путін у ефірі однієї з пропагандистських передач, з 2018 року гіперзвукова зброя ні в кого більше не з’явилася, окрім Росії. Такі його слова передає пропагандистський ресурс "Вести".

Зверніть увагу Генсек НАТО попередив про загрозу нових російських ракет для Європи: що про них відомо

"Вона з'явиться. Але мені здається, що ми зможемо приємно здивувати наших партнерів тим, що коли у них це зброя з'явиться, з великою часткою ймовірності у нас з'явиться засіб боротьби з цією зброєю", – переконує господар Кремля.

Водночас Путін зауважив, що сьогодні протидіяти гіперзвуковим ракетам не може ніхто. За його словами, причина полягає у швидкості таких ракет, тому "взяти їх неможливо".

У цьому й полягає унікальність нашого сьогоднішнього становища. Повторюю ще раз: з великим ступенем ймовірності у нас засіб боротьби з гіперзвуковим зброєю з'явиться до того моменту, коли у провідних країн світу з'явиться ця сама гіперзвукова зброя,
– підсумував російський президент.

Що відомо про російську гіперзвукову зброю

Наразі Росія, зокрема, володіє комплексами "Авангард", "Кинджал" і "Пересвіт", а також ракетами "Сармат" і "Циркон". За словами Путіна, вони в рази збільшують потенціал армії та флоту, тим самим "надійно та безумовно забезпечуючи безпеку Росії на найближчі десятиліття".

Крім того, в лютому 2019 року Путін заявив, що Москва вперше в історії випереджає Захід за рівнем розвитку передових озброєнь. Він додав, що система протиракетної оборони Заходу є спрямованою на знешкодження ядерного потенціалу Росії.

Після того, як у нас з'явилася гіперзвукова зброя, безглуздими стали їхні спроби це зробити, і безглуздими стали багатомільярдні витрати, які вони здійснили,
– підкреслював тоді Путін.

Цікаво Чи зможе Росія окупувати Україну: в США проаналізували військову силу армії Путіна


Дані про гіперзвукову ракету "Циркон" / Інфографіка від РосЗМІ

Що таке гіперзвукова зброя?

Гіперзвуковий двигун відрізняється від звичайного надзвуковим згорянням. Тому гіперзвукова зброя може переміщатися щонайменше в п'ять разів швидше, ніж швидкість звуку. Однак, на відміну від реактивних та ракетних рушійних систем, які можна випробувати на землі, випробування гіперзвукових літаків є можливим тільки в дорогих експериментальних установках або стартових комплексах, які ведуть до великих витрат під час розробки. Водночас експериментальні моделі після пусків зазвичай руйнуються під час або після завершення випробувань, що виключає їхнє повторне використання.