Як українці бачать майбутнє Криму та Донбасу після деокупації

23 травня 2021, 14:41
Читать новость на русском

Понад половина Українців підтримує автономію Криму у складі України. На противагу цьому лише 4% опитаних переконані, що окупований півострів має бути частиною Росії.

Про це свідчать дані свіжого опитування Соціологічної групи "Рейтинг" за березень. У ньому українці поділилися також баченням майбутньої долі Донбасу після деокупації.

Важливо Україна піде на військове звільнення Донбасу тільки за однієї умови, – Арестович

Як українці визначили долю окупованого Криму

  • 61% опитаних вважають, що Крим має бути автономною республікою в складі України як до 2014 року;
  • 11% заявили, що Крим має бути кримськотатарським автономним регіоном в Україні;
  • 8% виступають за незалежний Криму;
  • 8% переконані, що Крим має повернутись в Україну, але з особливим статусом;
  • 4% хочуть, аби Крим був частиною Росії;
  • 1%  вважає, що Крим має бути кримськотатарським автономним регіоном в Росії.

Прикметно, що, за даними опитування Центру Разумкова, у лютому 2020 року лише 10% українців підтримали б визнання окупованого Криму російською територією в обмін на звільнення Донбасу.


Українці про майбутнє окупованого Росією Криму / Фото Соцгрупи "Рейтинг"

Майбутнє Донбасу левова частка респондентів також бачить у складі України. Натомість 10% переконані, що ОРДЛО має бути частиною України, але зі спеціальним статусом. І лише 3% опитаних хочуть, щоб окуповані території стали частиною Росії. 

Цікаво! За даними опитування Центру Разумкова, у жовтні 2020 року, абсолютна більшість (64,6%) опитаних українців вважають конфлікт на Донбасі російсько-українським. Лише 16,3% респондентів назвали конфлікт внутрішнім українським.


Українці про майбутній статус Донбасу / Фото Соцгрупи "Рейтинг"

Що відомо про дослідження?

Опитування проводилося Соціологічною групою "Рейтинг" з 13 по 21 березня 2021 року на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту в усіх регіонах України, крім окупованих територій. Методом особистих інтерв'ю вдалося опитати 2 400 осіб. Межа похибки при 95-процентному рівні довіри не перевищує 2%.