Як UKRSIBBANK допомагає жінкам-підприємицям реалізовувати свій бізнес-потенціал

30 березня 2023, 10:00
Читать новость на русском
ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ

За даними Франко-української торгово-промислової палати, 2022 рік призвів до скорочення кількості жінок-підприємиць. Однак у 2023 році ситуація дещо покращилася – сьогодні кожен другий малий бізнес в Україні відкривають саме жінки.

Утім, українські підприємиці досі стикаються з низкою суттєвих викликів. Частина із них пов'язана із повномасштабною війною, інша – із гендерними упередженнями суспільства, наголошує 24 Канал. Щоб підтримати їх, UKRSIBBANK BNP Paribas Group запустив акцію "Smart Lady".

Читайте також Жінка, яка створила ChatGPT: що відомо про Міру Мураті

Акція включає безкоштовне обслуговування рахунків жінок-підприємиць: як бізнес призначення, так і для особистих потреб протягом 12 та 6 місяців. Як ця ініціатива сьогодні сприяє українському бізнесу в цілому та як взяти участь в акції, розповідаємо далі.

Як змінювалася частка жінок-підприємиць в умовах війни

Як свідчить дослідження "Портрет українських жінок-підприємиць", повномасштабне вторгнення Росії призвело до збільшення гендерного розриву у підприємницькій діяльності. Якщо у 2021 році жінки очолювали понад 33% українських компаній, то у 2022 – їхня частка зменшилася на 4%.

У дослідженні наголошують, що повномасштабна війна негативно вплинула на 95% респонденток. Деякі опитані підприємиці були вимушені зупинити діяльність, інші – намагалися релокуватися в більш безпечні західні регіони, де продовжували відбудовувати виробничі процеси, подекуди – із "нуля".

Втім, оговтавшись від шоку перших місяців війни, жінки продовжили працювати на благо економіки України. Так, як свідчать дані Опендатабот, упродовж 2022 року жінки зареєстрували понад 93 тисячі ФОПів — це 48% від загальної кількості нових малих бізнесів.

Попри покращення статистики, сьогодні подолано не всі виклики часу й значна кількість жінок-підприємців досі стикається з низкою проблем.

Повномасштабна війна плинула на діяльність жінок-підприємиць / Фото Pexels

З якими викликами сьогодні стикаються власниці бізнесу

Сьогодні українським підприємицям доводиться бути мультизадачними: реорганізовувати власну справу, робити внесок у сталий розвиток економіки України, займатися волонтерством, а також приділяти час вихованню дітей. Все це – на тлі фінансових збитків.

Згідно з опитуваннями, 19% жінок-підприємиць зазнали під час війни прямих збитків. Ще 78% респонденток розповіли про непрямі матеріальні втрати. Загалом жінки, які ведуть в Україні підприємницьку діяльність, втратили від 100 тисяч гривень до 5 мільйонів гривень.

Через невизначеність частина малих підприємств, очолюваних жінками, заморозила роботу на перші місяці вторгнення й відновила роботу ближче до квітня 2022 року. Простій став ще одним із факторів, що призвів до скорочення фінансових резервів. Й навіть у цей час компанії продовжували виплачувати заробітну плату у повному обсязі, виділяли кошти на підтримку своїх співробітників, які служать в армії, волонтерили – допомагали матеріально чи послугами.


Перед підприємицями постають багато викликів / Фото Pexels

Підприємиці, які релокувалися, відчули додатковий тягар турботи про сім'ю. Особливо сильно це вплинуло на жінок, чоловіки яких перебувають у ЗСУ. Окрім відновлення бізнес-процесів, їм довелося займатися пошуком нового житла, навчального закладу для дітей, організовувати побут тощо.

При цьому, опираючись на дослідження, варто відзначити, що жінки досі відчувають упереджене ставлення оточення до своєї діяльності. Це не лише провокує складність масштабування, але негативно впливає на мотивацію продовжувати займатися своєю справою. Відтак сьогодні їм потрібна додаткова підтримка.

Як UKRSIBBANK підтримує жінок-підприємиць

Розуміючи, усі виклики сьогоднішнього часу, UKRSIBBANK BNP Paribas Group запустив акцію для жінок-підприємиць – "Smart Lady". Згідно із її умовами, клієнтки банку можуть отримати безкоштовне обслуговування рахунків: як бізнес призначення, так і для особистих потреб протягом 12 та 6 місяців.

Участь в акції беруть як нові, так і діючі клієнтки банку – фізичні особи-підприємиці, які до 31 травня 2023 року вперше відкривають рахунок за тарифним планом "Підприємець v.1". Окрім якісного фінансового обслуговування, жінки отримують експертизу персонального менеджера, можливості сучасного інтернет-банкінгу, а також вигідну пропозицію відповідно до обслуговування тарифу "Підприємець v.1":

  • 6 місяців безкоштовного розрахунково-касового обслуговування;
  • 12 місяців безкоштовного розрахунково-касового обслуговування першої корпоративної картки MC Corporate Contactless;
  • 6 місяців безкоштовного розрахунково-касового обслуговування у тарифному пакеті "All Inclusive De Luxe" – для власних потреб.

Як фінансовий партнер ми хочемо підтримати жінок у бізнесі у реалізації їх бізнес-планів та амбіцій. Наш проєкт "Smart Lady" – це, перш за все, якісне фінансове обслуговування та експертиза, а також можливість до року користуватися цими перевагами безкоштовно, натомість розвивати власну справу, підтримувати економіку України,
– розповів Андрій Кашперук, заступник голови правління з питань роздрібного бізнесу UKRSIBBANK.

Це не перша ініціатива банку, направлена на підтримку жінок-підприємиць. З 2019 року UKRSIBBANK активно розвиває програму "Women in Business". Щороку банк запрошує жінок, які хочуть розпочати свій бізнес або вивести його на новий рівень, взяти участь у безкоштовних менторських семінарах.

Банк є партнером заходів, які заохочують жінок до розвитку. Зокрема, виступає генеральним партнером щорічного конкурсу "Створено жінками". Відтак, навіть у нинішніх реаліях жінки можуть бути впевнені, що в них не просто вірять, але й допомагають реалізовувати свій бізнес-потенціал.

Банківська ліцензія НБУ №75 від 05.10.2011 р.
Внесено до Державного реєстру банків 28.10.1991 р. за №57.
АТ "УКРСИББАНК" входить у БНП Паріба Груп