Утім, українські підприємиці досі стикаються з низкою суттєвих викликів. Частина із них пов'язана із повномасштабною війною, інша – із гендерними упередженнями суспільства, наголошує 24 Канал. Щоб підтримати їх, UKRSIBBANK BNP Paribas Group запустив акцію "Smart Lady".

Читайте також Жінка, яка створила ChatGPT: що відомо про Міру Мураті

Акція включає безкоштовне обслуговування рахунків жінок-підприємиць: як бізнес призначення, так і для особистих потреб протягом 12 та 6 місяців. Як ця ініціатива сьогодні сприяє українському бізнесу в цілому та як взяти участь в акції, розповідаємо далі.

Як змінювалася частка жінок-підприємиць в умовах війни

Як свідчить дослідження "Портрет українських жінок-підприємиць", повномасштабне вторгнення Росії призвело до збільшення гендерного розриву у підприємницькій діяльності. Якщо у 2021 році жінки очолювали понад 33% українських компаній, то у 2022 – їхня частка зменшилася на 4%.

У дослідженні наголошують, що повномасштабна війна негативно вплинула на 95% респонденток. Деякі опитані підприємиці були вимушені зупинити діяльність, інші – намагалися релокуватися в більш безпечні західні регіони, де продовжували відбудовувати виробничі процеси, подекуди – із "нуля".

Втім, оговтавшись від шоку перших місяців війни, жінки продовжили працювати на благо економіки України. Так, як свідчать дані Опендатабот, упродовж 2022 року жінки зареєстрували понад 93 тисячі ФОПів — це 48% від загальної кількості нових малих бізнесів.

Попри покращення статистики, сьогодні подолано не всі виклики часу й значна кількість жінок-підприємців досі стикається з низкою проблем.

Повномасштабна війна плинула на діяльність жінок-підприємиць / Фото Pexels

З якими викликами сьогодні стикаються власниці бізнесу

Сьогодні українським підприємицям доводиться бути мультизадачними: реорганізовувати власну справу, робити внесок у сталий розвиток економіки України, займатися волонтерством, а також приділяти час вихованню дітей. Все це – на тлі фінансових збитків.

Згідно з опитуваннями, 19% жінок-підприємиць зазнали під час війни прямих збитків. Ще 78% респонденток розповіли про непрямі матеріальні втрати. Загалом жінки, які ведуть в Україні підприємницьку діяльність, втратили від 100 тисяч гривень до 5 мільйонів гривень.

Через невизначеність частина малих підприємств, очолюваних жінками, заморозила роботу на перші місяці вторгнення й відновила роботу ближче до квітня 2022 року. Простій став ще одним із факторів, що призвів до скорочення фінансових резервів. Й навіть у цей час компанії продовжували виплачувати заробітну плату у повному обсязі, виділяли кошти на підтримку своїх співробітників, які служать в армії, волонтерили – допомагали матеріально чи послугами.


Перед підприємицями постають багато викликів / Фото Pexels

Підприємиці, які релокувалися, відчули додатковий тягар турботи про сім'ю. Особливо сильно це вплинуло на жінок, чоловіки яких перебувають у ЗСУ. Окрім відновлення бізнес-процесів, їм довелося займатися пошуком нового житла, навчального закладу для дітей, організовувати побут тощо.

Як UKRSIBBANK підтримує жінок-підприємиць

Розуміючи, усі виклики сьогоднішнього часу, UKRSIBBANK BNP Paribas Group запустив акцію для жінок-підприємиць – "Smart Lady". Згідно із її умовами, клієнтки банку можуть отримати безкоштовне обслуговування рахунків: як бізнес призначення, так і для особистих потреб протягом 12 та 6 місяців.

Участь в акції беруть як нові, так і діючі клієнтки банку – фізичні особи-підприємиці, які до 31 травня 2023 року вперше відкривають рахунок за тарифним планом "Підприємець v.1". Окрім якісного фінансового обслуговування, жінки отримують експертизу персонального менеджера, можливості сучасного інтернет-банкінгу, а також вигідну пропозицію відповідно до обслуговування тарифу "Підприємець v.1":

  • 6 місяців безкоштовного розрахунково-касового обслуговування;
  • 12 місяців безкоштовного розрахунково-касового обслуговування першої корпоративної картки MC Corporate Contactless;
  • 6 місяців безкоштовного розрахунково-касового обслуговування у тарифному пакеті "All Inclusive De Luxe" – для власних потреб.

Як фінансовий партнер ми хочемо підтримати жінок у бізнесі у реалізації їх бізнес-планів та амбіцій. Наш проєкт "Smart Lady" – це, перш за все, якісне фінансове обслуговування та експертиза, а також можливість до року користуватися цими перевагами безкоштовно, натомість розвивати власну справу, підтримувати економіку України,
– розповів Андрій Кашперук, заступник голови правління з питань роздрібного бізнесу UKRSIBBANK.

Це не перша ініціатива банку, направлена на підтримку жінок-підприємиць. З 2019 року UKRSIBBANK активно розвиває програму "Women in Business". Щороку банк запрошує жінок, які хочуть розпочати свій бізнес або вивести його на новий рівень, взяти участь у безкоштовних менторських семінарах.

Банк є партнером заходів, які заохочують жінок до розвитку. Зокрема, виступає генеральним партнером щорічного конкурсу "Створено жінками". Відтак, навіть у нинішніх реаліях жінки можуть бути впевнені, що в них не просто вірять, але й допомагають реалізовувати свій бізнес-потенціал.

Банківська ліцензія НБУ №75 від 05.10.2011 р.
Внесено до Державного реєстру банків 28.10.1991 р. за №57.
АТ "УКРСИББАНК" входить у БНП Паріба Груп