Україні відвели роль безпекового "форпосту" у Європі, – політолог про військову допомогу
На днях Офіс Президента представив власне бачення безпекових гарантій для України. Там розглядають Україну в ролі безпекового "форпосту" на східному кордоні Європи.
Про це 24 каналу розповів український політолог Андрій Вігірінський. За його словами, в цій концепції Європейський Союз розглядають як один із структурних елементів безпеки України.
До теми До кінця вересня можна звільнити усю територію України з такими темпами, – Фейгін
Відповідно до цього ЗСУ потрібно отримувати від Європи інвестиції у військово-промисловий комплект, системи ППО та ПРО, різноманітні фінансування тощо. Це допоможе стримати росію від можливої повторної війни.
Ще 10 років тому в Україні була б зовсім інша роль
Як наголошує Вігірінський, на іншу роль Україна поки не може розраховувати. Ще 10 років тому бачення України було б зовсім іншим.
Це не зовсім та роль, яку українці хотіли б ще 10 років тому. Тоді б йшлося про "міст" між Заходом та Сходом, завдяки якому можна було б отримувати фінансові вигоди від торгівлі, географічного розташування, транзиту товарів тощо, –
зазначив Вігірінський.
На сьогодні роль України така. І тут сильно нічого не вдієш. Важливо, що цю концепцію поділяють в Європейському Союзі. Її можуть використати для подальших перемовин з росією, коли Україні це буде вигідно.
Вігірінський про роль України в Європі: дивіться відео
Нагадаємо, як наголосив Президент України Володимир Зеленський, українські військові вже завершили стабілізаційні заходи на 4 тисячах кілометрів нещодавно звільненої від окупантів території. Аналогічні процеси ще тривають на приблизно такій ж за розміром території.
У своєму зверненні Зеленський також наголосив, що Україна активно працює над тим, щоб її гарантами безпеки стали найсильніші країни світу. В разі потенційної небезпеки все має бути детально визначено: хто як і коли має реагувати, а також вводити санкції, постачати зброю та надавати матеріальну й фінансову допомогу.