Блокування кордону з Польщею: що там відбувається та скільки вантажівок у чергах

3 грудня 2023, 09:22
Читать новость на русском

Україна та Польща працюють над умовами розблокування українсько-польського кордону, який перекрили польські перевізники. Деякі заходи Київ та Варшава вже погодили.

Так, контрольно-пропускний пункт "Угринів – Долгобичув" відкрили для проїзду порожніх вантажівок та погодили ще два рішення. Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко розповів в ефірі телемарафону вранці 3 грудня, яка ситуація на кордоні, пише 24 Канал

Дивіться також Історія про страх конкуренції: чому влада Польщі не реагує на блокування кордону з Україною

Що відбувається на українсько-польському кордоні 

Андрій Демченко розповів, що триває робота щодо розблокування руху, проте блокування продовжується. Протестувальники блокують можливість руху для вантажівок на 4 напрямках. Зокрема, мовиться про:

  • "Ягодин – Дорогуськ";
  • "Краківець – Корчова";
  • "Рава-Руська – Гребенне";
  • з 23 листопада –  "Шегині – Медика".

Станом на ранок сьогодні (мовиться про 3 грудня) за інформацією, яку ми маємо від польських прикордонників, в чергах в бік України перебуває понад 2 500 вантажних транспортних засобів,
– заявив речник Держприкордонслужби. 

За словами Андрія Демченка, мовиться про:

  • 850 – це найбільше і вони перебувають навпроти пункту пропуску Рава-Руська;
  • по 600 – Краківець та Шегині;
  • ще 450 – це на напрямку Ягодин. 

Речник Державної прикордонної служби запевнив, що за добу певна кількість вантажівок перетинає кордон. Звісно ж, що мовиться не про ту кількість, яка була до 6 листопада, тобто до блокування руху вантажівок. Наприклад, на пункті пропуску Ягодин раніше 1200 – 1300 вантажівок за добу перетинали кордон в обох напрямках, а минулої доби – тільки 100. Щоправда, більш інтенсивний рух у напрямку пункту пропуску Краківець – там понад 300 автівок за добу перетнули кордон. 

"Чим керуються учасники цієї акції на всіх напрямках, досить складно об'ємно проаналізувати, щоб дати чітку відповідь. Вони блокують, чи вони пропускають, чи вони хочуть обмежити", – зауважив Демченко.

Він додав, що польські протестувальники не блокують рух автобусів та легкових автомобілів ані на в'їзд, ані на виїзд. Щоправда, коли одночасно до кордону прибуває декілька автобусів, то оформлення документів пасажирів займає час. 

Останні новини про блокування кордону польськими перевізниками

  • 1 грудня в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України розповіли, що разом з Міністерством інфраструктури Польщі на зустрічі у Варшаві напрацювали три шляхи для вирішення конфлікту на кордоні
  • Зокрема, вирішили відкрити пункт пропуску "Угринів – Долгобичув" для проїзду порожніх вантажівок, створити в системі "єЧерга" окремі паси для порожніх транспортних засобів на пунктах пропуску "Ягодин – Дорогуськ" та "Краківець – Корчова", запустити на місяць пілотний проєкт з реєстрацією в "єЧерзі" безпосередньо перед перетином кордону на пункті пропуску "Нижанковичі – Мальховіце".
  • До речі, польські перевізники з початку листопада блокують пункти пропуску на кордоні з Україною. Вони вимагають повернути дозволи на комерційні перевезення для України та озвучують цілу низку інших вимог. У Асоціації "Укравтопрому" з посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначили, що причиною страйків є надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.