Чоловікам для перетину кордону знадобиться військово-обліковий документ

16 травня 2024, 19:25
Читать новость на русском

Джерело:

ДПСУ

Інспектори ДПСУ перевірятимуть у пунктах пропуску наявність військово-облікового документа. Нововведення почнуть діяти з 18 травня.

Такий обов'язок передбачений змінами до законів України "Про правовий режим воєнного стану" та "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", які наберуть чинності 18 травня.

Дивіться також Чи можна потрапити на "цивільну" посаду після вручення повістки: відповідь Міноборони

Під час перетину кордону перевірятимуть військово-обліковий документ

Згідно з новими нормами законодавства, в період дії воєнного стану або проведення загальної мобілізації, військовозобов'язані чоловіки у віці від 18 до 60 років зобов'язані мати при собі військово-обліковий документ разом із документом, який посвідчує особу.

Їх потрібно буде пред'являти на вимогу прикордонника в прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.

Рішення стосується майже усіх – навіть більшість з тих чоловіків, якій мають право на виїзд з країни. Згідно з пунктом 2-6 правил перетинання державного кордону України, додатково необхідно буде надати документ з інформацією про звільнення від мобілізації, або виключення з військового обліку за станом здоров'я.

Зокрема мовиться про:

  • заброньованих на період мобілізації та на воєнний час;
  • визнаних відповідно до висновку військово-лікарської комісії непридатними до військової служби за станом здоров'я;
  • на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
  • які самостійно виховують дитину;
  • які мають дитину (дітей) віком до 18 років та чоловіка (дружину), який (яка) проходить військову службу за одним із видів військової служби;
  • а також інші категорії осіб, визначені ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
 

Кому не треба буде показувати військово-обліковий документ на кордоні

Людям з інвалідністю, супроводжувачам особам людей з інвалідністю та дітей з інвалідністю, водіям, які здійснюють перевезення медичних вантажів і гуманітарної допомоги, здійснюють міжнародні перевезення вантажів і пасажирів, працівникам підприємств залізничного транспорту та тим, які відносяться до морської та авіаційної галузі тощо. А також певним особам за окремими посадами та державною службою.
 

У ДПСУ наголосили, що перед виїздом за кордон краще уточнити свої дані в ТЦК та внести інформацію про отримання відстрочки до свого військово-облікового документа.