"Офіційні окупанти": які іноземні ЗМІ зганьбилися, брехливо висвітлюючи "референдуми" росії
Одразу декілька впливових світових ЗМІ зіграли на руку кремля, висвітлюючи "референдуми" на окупованих територіях України. У своїх матеріалах вони допустилися низки помилок, що є обурливими та неприпустимими.
На це звернули увагу у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. Там пояснили, як світові ЗМІ висвітлювали псевдореферендум, влаштований росією для легітимізації окупації.
Важливо Нам так байдуже, що аж "невдобно", – військовий Вишебаба про "референдуми" росіян
Мовиться про сюжети та матеріали:
- Reuters,
- Associated Press,
- CBS News,
- AFP.
Що не так з матеріалами журналістів
Річ у тім, що провідні світові ЗМІ показують російські псевдореферендуми як реальний виборчий процес, що дуже далеко від істини. Підтверджень фіктивності "референдумів" є чимало, зокрема і прямі докази:
- Причина "рекордних" цифр на псевдореферендумах – порожні бюлетені. У мережі з'явилися світлини, як окупанти рахують голоси. На фото чимало порожніх бюлетенів, в яких ніхто не висловлював підтримку "референдуму".
- Крім того, на Запоріжжі є зафіксовані непоодинокі випадки примусового голосування за померлих близьких. А якщо ж люди відмовлялися голосувати, то окупанти самі ставили галочку.
Натомість іноземні журналісти про псевдореферендум пишуть таке:
- Reuters: "В окупованих регіонах України понад 96% проголосували за приєднання до росії".
Жодної згадки, що "голосування" відбувалося під дулами автоматів та були примусовими.
- AFP News: "Проросійські чиновники оголосили про перемогу на анексійних референдумах у Запорізькій області".
Видання називає їх проросійськими, але не окупаційними. А колаборанти і окупанти раптом стали officials.
- Associated Press: "5 днів голосування проводяться для визначення майбутнього Луганської, Херсонської, Донецької та Запорізької областей".
Для AP примус і фейковий референдум дорівнює визначення майбутнього, наче українці добровільно його обирають.
Сподіваємося, що такі формулювання не є редакційною політикою цих відомих ЗМІ, а лише помилками журналістів. Адже просуванням російської пропаганди і так є кому займатись,
– наголосили у Центрі стратегічних комунікацій.
Як ЗМІ висвітлюють "референдуми" на окупованих територіях / Фото Центру стратегічних комунікацій
Раніше у Центрі протидії дезінформації попереджали, що ворог просто намагається створити медійну "картинку" прихильності населення рф щодо "приєднання" анексованих українських територій. У такий нехитрий спосіб кремлівська пропаганда намагається нав'язати світовій спільноті ілюзію всенародного схвалення анексії суверенних територій України і таким чином її легітимізувати.
В Офісі Президента прокоментували фарс на окупованих територіях
Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що вживання слова референдум щодо визначення того, що відбувається на окупованих територіях, недоречно і неправильно. Адже ситуація кардинально протилежна.
Насправді є:
- Окупація території.
- Російські танки.
- Активні бойові дії.
- Автоматники, які ходять по квартирах і примушують тих, хто залишився, під дулом сказати "так росії".
Додамо, що російські пропагандисти публікують сфабриковані "результати" псевдореферендумів на окупованих територіях України. Окупанти не соромляться та малюють ледь не стовідсоткову "підтримку". А фальсифікаційна "виборча комісія" заявила, що участь у "голосуванні" на Запоріжжі взяли 462 109 осіб – це приблизно удвічі більше, ніж зараз є на окупованих територіях області.
Варте вашої уваги – Окупанти на Херсонщині зганьбились заявами про "референдум": дивіться відео