Не тільки G7: які країни приєдналися до гарантій безпеки для України

14 липня 2023, 00:03
Читать новость на русском

Джерело:

Вопке Хукстра

На саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили гарантії безпеки для України. Нідерланди та ще кілька країн також вирішили приєднатися до гарантій безпеки для України.

У вечірньому зверненні Володимир Зеленський повідомив, що до країн "Великої сімки", з якими напередодні погодили гарантії безпеки для України, приєдналися вже шість держав.

Дивіться також Немало-небагато: що насправді Україна отримала від саміту НАТО у Вільнюсі

Коло гарантів буде збільшуватися

Минула лише доба після Вільнюса, а до семи найбільших демократій світу, із якими ми вчора погодили гарантії безпеки, приєдналися вже шість країн. Це Чехія, Данія, Нідерланди, Норвегія, Іспанія та Швеція. Дякую! Впевнений: коло гарантів буде збільшуватися,
– підкреслив український лідер.

Додав, що наша держава та США перелік країн, які будуть приєднуватися до спільної з "Великою сімкою" декларації про гарантії безпеки на шляху в НАТО.

Понад 10 держав підтримали гарантії безпеки для України

Напередодні глава МЗС Нідерландів Вопке Хукстра повідомив, що його країна вирішила підтримати декларацію щодо гарантій безпеки для України, яку погодили лідери "Великої сімки".

"Я вітаю декларацію G7 про підтримку України, включаючи оголошені заходи безпеки. Нідерланди приєднаються до цієї ініціативи та сприятимуть цим механізмам безпеки для України в тісній координації з міжнародними партнерами", – повідомив міністр.

Він зазначив, що наразі дуже важливо, щоби міжнародна спільнота підтримувала Україну в довгостроковій перспективі і "протидіяла протиправному, неспровокованому вторгненню Росії".

Нідерланди віддані ідеї вільної, незалежної, демократичної, безпечної, суверенної України,
– заявив Вопке Хукстра.

Що відомо про гарантії безпеки для України

Країни "Групи семи" на саміті НАТО у Вільнюсі погодили рамковий документ щодо "гарантій безпеки" для України. Конкретні двосторонні договори будуть підписані згодом. У Кремлі вже істерять через те, що Україні надали гарантії безпеки.

 До речі, до гарантій безпеки також може приєднатися Польща та Румунія.

Що включають гарантії безпеки

Голова Офісу Президента Андрій Єрмак повідомив, що гарантії безпеки передбачають:

  • заходи з допомоги Україні у захисті себе та упередження нової агресії, зокрема постачання зброї, підтримку в розбудові ОПК, навчання, співпрацю в галузі розвідки та кібербезпеки. Крім того, країни-гаранти допомагатимуть підвищенню стабільності української економіки й енергетики та надаватимуть технічну й фінансову допомогу;
  • заходи на випадок нової агресії, які передбачають негайні консультації, щоб забезпечити Україну всім необхідним для оборони в найкоротші терміни;
  • підтримка у притягненні Росії до відповідальності за агресію та кроки економічного та юридичного характеру, спрямовані на покарання Росії та збільшення її витрат на війну. Серед них: подальше посилення санкційного тиску, заморожування активів, створення механізмів стягнення репарацій та судове переслідування винних у злочинах проти України й українців згідно з нормами міжнародного права.