Обговорював врегулювання "української кризи", – представник КНР про свою участь в мирному саміті

7 серпня 2023, 14:38
Читать новость на русском

Джерело:

Reuters

У Саудівській Аравії закінчився саміт щодо обговорення української формули миру. Згодом в міністерстві закордонних справ Китаю підбили підсумки цього заходу, давши йому позитивну оцінку.

Зазначимо, що відбувалася зустріч 5 і 6 серпня в місті Джидді. На ній були присутні представники понад 40 держав, зокрема КНР. В МЗС цієї країни наступного дня  відзначили важливість саміту, однак разом з тим знову назвали російсько-українську війну "кризою".

Дивіться також "Ще один крок до миру": у Зеленського підбили підсумки саміту в Саудівській Аравії

Що робив представник Китаю на саміті

Пекін направив на цей саміт спецпредставника уряду своєї країни з питань Євразії та колишнього посла в Росії Лі Хуея. Він наголосив, що був уважним на саміті в Джидді та брав участь в обговореннях щодо наближення миру.

Мав широкі контакти та спілкування з усіма сторонами щодо політичного врегулювання "української кризи"... Вислуховував думки та пропозиції всіх сторін і сприяв подальшому зміцненню міжнародного консенсусу,
– повідомив дипломат журналістам з видання Reuters.

Окрім того, за його словами, усі учасники саміту позитивно прокоментували його присутність на зустрічі та загалом підтримали роль Китаю у сприянні мирним переговорам.

Зверніть увагу! У травні 2023 року Лі Хуей був у шести європейських столицях, спілкуючись з офіційними представниками держав. Ціллю його візитів був якраз-таки пошук консенсусу щодо врегулювання ситуації в нашій державі.

Разом з тим голова міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба акцентував на важливості приїзду дипломата на саміт в Джидді: "Саудівська Аравія залучила Китай, і це історична перемога".

Що кажуть в Зеленського про зустріч

  • Очолив українську делегацію на саміті в Саудівській Аравії голова Офісу Президента Андрій Єрмак. За його словами на зустрічі були саме дипломатичні радники із національної безпеки різних країн та політичні директори зовнішньополітичних відомств.
  • Між учасниками зустрічі було обговорення, зокрема, стосовно розподілення пунктів українською мирної формули, що запропонував президент Володимир Зеленський ще у 2022 році.
  • Скажімо, Фінляндія хоче бути активно залученою до гуманітарного розмінування, Норвегія висловила готовність долучитися до забезпечення радіаційної та ядерної безпеки, а от Туреччина зголосилась відповідати за продовольчу безпеку.