Якщо люди хочуть жити в селі з назвою Спокойствіє – це їхнє право, – мовний омбудсмен

9 листопада 2021, 12:28
Читать новость на русском

Джерело:

"Сегодня"

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь заявив, що на карті України не може бути русифікованих назв. Тому він виступає за перейменування низки населених пунктів.

Мовний омбудсмен активно підтримує ініціативу перейменування населених пунктів з російськими назвами. Це повинно допомогти захистити українську мову. Про це Тарас Кремінь заявив в інтерв'ю.

Важливо Первомайськ, Южне та інші: в Україні можуть перейменувати міста з російськими назвами

Важливий захист мови в топоніміці

Тарас Кремінь переконаний, що в Україні не повинно бути міст з російськими назвами. Вони повинні бути українськими. Місцеві мешканці, за словами омбудсмена, можуть позитивно ставитися до назви Спокойствіє чи Южне, але влада повинна захищати мову в усіх сферах, зокрема в топоніміці.

Якщо мешканцям подобається жити в селі Спокойствіє, Охотніче, Первомайське, Луч, Южне, це їхнє право, їхнє задоволення. Однак настав час, як мені здається, захищати українську мову і в топоніміці, і в застосуванні її в різних сферах,
– заявив Кремінь.

Мовний омбудсмен підтримує не лише перейменування сіл, але й міст з тієї ж причини. Одним із таких є Первомайськ Миколаївської області.

Попередня заява омбудсмена

  • На початку листопада 2021 року Тарас Кремінь надіслав звернення до низки керівників органів місцевого самоврядування щодо перейменування сіл та міст, які носять російські назви.
  • Більшість населених пунктів, яких стосується це, за словами Кременя, були незаконно перейменовані комуністами. 
  • Омбудсмен переконаний, що перейменування населених пунктів, тобто їхня українізація або повернення історичних назв, позитивно вплине на суспільство та сприятиме його об'єднанню.