Є ознакою певної деескалації, – Сушко про розмову Байдена і Путіна

8 грудня 2021, 15:27
Читать новость на русском

Діалог між Джо Байденом та Володимиром Путіним – це добрий знак для України, навіть якщо консенсусу поки що не знайшли. Адже, якщо би лідер Кремля планував негайний напад, він би не вступав у перемовини.

Таку думку в ефірі 24 каналу озвучив експерт з міжнародних відносин Олександр Сушко. За його словами, зараз утворилася певна пауза, під час якої відбуватимуться додаткові переговори.

До теми Завершились двогодинні перемовини Путіна та Байдена: підсумки розмови

"Загалом такі дискусії на вищому рівні є вже ознакою певної деескалації", – зазначив Сушко.

Додаткові переговори

Після спілкування президента США з російським лідером, Байден планує здійснити перемовини зі своїми партнерами у Європі.

Додаткові переговори, які дозволять з'ясувати, чи існує тут взагалі простір для певного компромісу, який би влаштував усі сторони,
 – наголосив Сушко.

Експерт переконаний, що наразі Україна не бачить такого простору. Відтак очікування від згаданої розмови є достатньо скромними.

Зверніть увагу! Перемовини Байдена та Путіна відбулися 7 грудня 2021 року та тривали 2 години. Розмова відбулася у відеоформаті, але трансляції не було, головних тем, які порушували, також наразі не озвучили.

Чітка позиція України

На думку політолога, діалог між лідерами країн надалі триватиме. Завдання України - допомогти зрозуміти американським колегам, які кроки для нас прийнятні, а які – ні.

Головним питанням стане те, що Україна може зробити зі свого боку, щоб зберегти співучасть у цьому діалозі. Визначити, про що українські представники можуть спілкуватися з іншими сторонами.

Сушко – про перемовини Байдена та Путіна: дивіться відео

Розмова Путіна й Байдена: що відомо

  • За словами речниці Білого дому Джен Псакі, президент США планував пояснити очільнику Росії про усі наслідки після можливого наступу на Україну.
  • Із російського боку головним питанням міг стати вступ України в НАТО, зокрема "юридичні гарантії", що нашу країну не приймуть до Альянсу.
  • Іншими ймовірними темами діалогу могли стати ринок нафти, економічні питання, ситуація в Афганістані, Ірані й Лівії.