У ДПСУ відповіли, чи є загроза наступу з Білорусі на Україну
Напередодні в мережі поширилася інформація про скупчення білоруських військ поблизу кордону з Україною. У ДПСУ заявили, що на сьогодні там не зафіксовано ударного угрупування.
Повідомляє 24 Канал з посиланням на речника ДПСУ Андрія Демченка в етері телемарафону. Він зазначив, що переміщення техніки або особового складу армії Білорусі поблизу українського кордону не відбувається.
Дивіться також У ЦПД відповіли, чому Білорусь перекинула війська до кордону з Україною
Чи є загроза наступу з Білорусі
На сьогодні на території Білорусі не спостерігається формування ударного угрупування, яке б розгорталося на напрямку кордону з Україною.
Не треба надавати увагу тим навчанням, які відбуваються на території Білорусі, адже фактично це не припиняється та такі подібні навчання з різними складовими Збройних сил Білорусі або ж інших якихось складових Сил безпеки анонсуються і проводяться постійно. Це було у 2022 році, це було 2023, не винятком стає і цей рік також. Але фактично поряд нашого кордону ні переміщення техніки, ні особового складу з підрозділів армії Білорусі ми не фіксуємо,
– зазначив Демченко.
Він зауважив, що Білорусь продовжує нагнітати ситуацію подібними навчаннями, стверджуючи, ніби Україна становить загрозу, через що вони змушені посилювати свою безпеку.
Також він нагадав, що з 2022 року Білорусь тримає певну кількість підрозділів на кордоні з Україною. Ці підрозділи розташовані на певній віддаленості від кордону, періодично відбувається їхня ротація, а іноді поширюються інформаційні вкиди, нібито Білорусь посилює свої підрозділи або збільшує їхню кількість на кордоні з Україною.
"Фактично це не так, якогось ударного такого угрупування, яке б знаходилося на напрямку нашого кордону по той бік на території Білорусі ми не фіксуємо", – наголосив Демченко.
Він додав, що наразі російські підрозділи на території Білорусі відсутні. Речник нагадав, що у 2023 році на території Білорусі перебувало від 10 до 12 тисяч російських військових, які були там під виглядом навчань, але згодом їх поступово вивели для участі у війні проти України.
Він також підкреслив, що кордон з Білоруссю залишається пріоритетним для забезпечення безпеки, оскільки Білорусь і надалі перебуває під впливом Росії.
Який характер носять військові навчання в Білорусі
Коментуючи характер навчань білоруських військових, Демченко зазначив, що вони стосуються підготовки підрозділів територіальної оборони.
Це навчання з підрозділами територіальної оборони. Фактично я навіть думаю, що вони не будуть залучатися до якихось активних навчань зі стрільбою тощо, це просто перевірка тих людей, яких Білорусь може надалі залучати до такої територіальної оборони,зокрема на напрямку кордону з Україною,
– пояснив речник
Також він зауважив, що Україна продовжує зміцнювати кордон, зокрема шляхом створення протитранспортних ровів, різноманітних загороджень і будівництва фортифікаційних споруд — окопів, траншей, вогневих позицій, спостережних пунктів тощо.
За словами Демченка, також активно триває мінування найбільш небезпечних ділянок кордону для запобігання просуванню ворожої техніки, а також проводиться встановлення систем відеоспостереження для посилення контролю.
Він також повідомив, що все ще є загроза заходу ворожих ДРГ для Чернігівщини, Сумщини, Харківщини.