Закон про єдиний податковий рахунок набув чинності після вето Зеленського: деталі
Закон про єдиний податковий рахунок з 17 квітня набув чинності. Верховна Рада України 13 квітня остаточно схвалила його, а 16 квітня Володимир Зеленський підписав закон. Він міг набути чинності ще восени 2019 року, але тоді президент ветував підписання закону.
Проєкт закону під №1049 доступний на сайті Верховної Ради України. Крім того, 17 квітня його опублікувало офіційне парламентське видання "Голос України".
Важливо Набув чинності закон, який дозволяє закривати цілі міста на карантин
Зауважимо, що закон ухвалили ще у жовтні 2019 року, але згодом президент ветував його і надав свої пропозиції щодо правок.
Тоді на позачерговому засіданні 13 квітня Верховна Рада повторно схвалила законопроєкт у другому читанні, але з урахуванням пропозицій президента.
Що передбачає законопроєкт:
Він передовсім передбачає створення єдиного рахунку сплати податків та його синхронізацію з електронним кабінетом платника податків.
Таким чином через єдиний рахунок можна буде сплатити не тільки державні, а й місцеві податки.
Якою є мета законопроєкту?Голова податкового комітету Ради Данило Гетманцев пояснив, що закон покликаний вирішити проблему переплати податків підприємцями, коли на одному рахунку – переплата, на іншому – недоплата, а підприємця все одно штрафують.
Які пропозиції вніс Володимир Зеленський:
Президент України повернув законопроєкт з двома правками. Перша з них стосується того, що цей законопроєкт укупі з законом про держрегулювання виробництва алкоголю, тютюнових виробів і пального, фактично, встановлює державне регулювання за формуванням цін на тютюнові вироби. Відтак Зеленський пропонує внести зміни в останній закон, щоб уникнути цього.
Друге зауваження президента є більш формальним і стосується того, що у законопроєкті мовиться про "орган доходів і зборів", хоча в Україні є загальнодержавний термін "податковий орган". Тож президент пропонує усунути і цю неточність.