У ЄС розробили документ із гарантіями безпеки для України, – джерела
Євросоюз розробив пакет гарантій безпеки для України. Очікується, що 22 січня будуть напрацьовані конкретні пропозиції, які можуть обговорити європейські лідери під час наступного засідання Євроради.
Про це повідомив високопосадовець ЄС на умовах анонімності, передає кореспондентка 24 Каналу у Брюсселі. Окрім цього Євросоюз готується впровадити новий пакет санкцій до роковин повномасштабного вторгнення в Україну.
Дивіться також 10 мільярдів для Орбана – помилка Урсули․ Як Угорщина знову може шантажувати ЄС і Україну?
Гарантії для України
Єврокомісія розробила документ із гарантіями безпеки для України, які може взяти на себе у майбутньому. За словами високопоставленого співрозмовника, ці гарантії включають не лише забезпечення військової безпеки, а стосуються й переговорів про членство в ЄС.
Звичайно, це питання буде на порядку денному під час Ради міністрів закордонних справ в понеділок. Ми сподіваємося, що матимемо щось більш конкретне до Європейської Ради,
– сказав дипломат "офф рекорд".
Окрім цього анонімний співрозмовник зазначив, що Євросоюз планує оголосити про новий пакет санкцій проти агресора на роковини повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Деталі нових санкцій наразі невідомі. Проте у Брюсселі кажуть про оновлення списку санкцій проти фізичних і юридичних осіб.
Війна та Євросоюз
- У Єврокомісії твердо переконані, що Росія не готова до миру в Україні – розмови російського керівництва про мирні переговори є "просто словами". В ЄК зазначають, що ЄС підтримує перемогу України. Щодо мирних переговорів, у Брюсселі вважають, що останнє слово має бути за Києвом.
- Європарламент проголосував за резолюцію із закликом до Ради ЄС активізувати 7 статтю проти Угорщини, що може призвести до втрати голосу у Євросоюзі. Європарламентарі засудили позицію Орбана під час саміту ЄС в грудні, де він заблокував виділення 50 мільярдів євро фінансової допомоги для України.
- Водночас Брюссель перевіряє дані щодо надання озброєння для України від країн-членів ЄС після початку повномасштабної війни. Канцлер Олаф Шольц наголосив на підрахуванні та порівнянні військової допомоги для України та закликав збільшити підтримку країни у стані війни.