У Єврокомісії вважають, що Путін не піде на мирні переговори. Про це заявив речник ЄК із зовнішньої політики Пітер Стано, передає кореспондентка 24 Каналу в Брюсселі.

Дивіться також "Кишенькових Чемберленів" вистачає, – глава МЗС Польщі про схиляння України до перемовин

Путін не захоче перемовин з Україною

В Єврокомісії кажуть, що дії Москви не викликають довіри після порушення статутів ООН та продовження військової агресії проти України. За словами Пітера Стано, розмови російського керівництва про мирні переговори є "просто словами".

Це нещирі заяви, за якими вони не мають наміру слідувати конкретним діям, тому що Путін сповнений рішучості продовжувати цю війну принаймні доти, доки він не влаштує президентські вибори цієї весни,
– заявив Стано.

В ЄК зазначають, що ЄС підтримує перемогу України, оскільки вона обороняється від Путіна та його війська. Щодо мирних переговорів, у Брюсселі вважають, що останнє слово має бути за Києвом.

Звичайно, ми б віддали перевагу миру, але оскільки Україна є жертвою незаконної агресії, саме Україна прийматиме рішення про умови, параметри та терміни будь-яких мирних зусиль, якщо вони будуть заслуговувати на довіру. І будуть щирими з російського боку, якими вони, на жаль, не є,
– зауважив Стано.

За його словами, це доводить ескалація, яка наразі триває, а також напади на цивільні об'єкти нашої держави.

Президентські вибори у Росії: коротко

  • 8 грудня стало відомо, що російський диктатор Владімір Путін заявив, що братиме участь у "виборах" президента у 2024 році. Про своє рішення він повідомив під час церемонії до так званого "Дня героїв вітчизни".
  • Згодом, 18 грудня, Путін подав до Центральної виборчої комісії Росії документи для участі у президентських виборах. Чинний очільник російської держави йде на вибори самовисуванцем. Відповідно до закону про вибори президента Росії, для цього йому необхідно було створити групу виборців у кількості не менше 500 осіб. Збори групи пройшли 16 грудня, де учасники одноголосно підтримали Путіна.
  • Президентські вибори у Росії почнуться 15 березня 2024 року та триватимуть протягом трьох днів. Таке рішення раніше ухвалила Рада Федерації Росії.