Про це Радослав Сікорський розповів під час "Українського сніданку" у Давосі. Глава польського МЗС назвав таких людей "кишеньковими Чемберленами", передає 24 Канал.

До теми Зеленський ніколи не піде на "перемир'я" із Росією і триматиме курс на деокупацію, – Єрмак

Сікорський пройшовся по тих, хто схиляє Україну до перемовин

Говорячи про переговори з Росією, міністр закордонних справ Польщі розповів про свій "закон", який він використовує у зовнішній політиці. Мовиться про схиляння однієї сторони до переговорів з іншою.

Ніколи немає нестачі "кишенькових Чемберленів", які готові пожертвувати іншими людьми, свободою інших людей заради власного спокою. І ми цього не маємо робити,
– підкреслив він.

Глава польського МЗС також наголосив, що "коли когось ґвалтують, то йому не кажуть, що не треба нагнітати ситуацію і вести переговори з ґвалтівником". А натомість до такої людини приходять з допомогою.

Крім того, Сікорський також звернув увагу на те, що відбувається на окупованих територіях з українськими людьми. А саме примусова русифікація, катування, викрадення та незаконне вивезення.

"Це жертви, які стосуються українців, а не нас. Отже, лише Україна може ухвалювати рішення (щодо перемовин із Росією – 24 Канал)", – відзначив дипломат.

Наостанок Сікорський закликав купувати автомобілі для української армії, якщо є "зайві 10 тисяч доларів". Він підкреслив, що це дуже значний внесок, який цінують на лінії фронту.

Кулеба назвав умову, за якої Україна піде на перемовини

  • Глава МЗС України Дмитро Кулеба назвав важливу умову, після якої між Україною та Росією можуть відбутися перемовини. За його словами, це станеться лише коли наша держава почуватиметься сильнішою на полі бою.
  • У решті випадків Кулеба виключив будь-які переговори з Москвою. Міністр запевнив, що Україна ніколи не здасться Росії й навіть "боротиметься лопатами" проти ворога.
  • Водночас він закликав партнерів надавати більше зброї нашій державі. Адже в іншому випадку доведеться зупиняти Росію в інших частинах світу.