ЄС не визнає результати виборів президента Білорусі та запроваджує санкції
Держави Євросоюзу не визнають результати виборів президента в Білорусі. Місцевій владі вони рекомендують розпочати перемовини з опозицією, а інші країни застерігають від втручань. Крім того, ЄС обіцяє підтримати білорусів фінансово та накласти санкції на відповідальних за фальсифікації й насильство.
Євросоюз не визначає виборів у Білорусі
ЄС сформував свою позицію щодо результатів виборів президента в Білорусі, пише Focus.
Читайте також У ЄС побоюються іноземного вторгнення до Білорусі: заява президента Європарламенту
Глави Євросоюзу підтримують мирних протестувальників та закликають керівництво Білорусі відмовитися від насильства та розпочати діалог з опозицією.
Крім того, в ЄС висловили впевненість, що білоруси мають самі вибрати шлях, яким піде країна. Також вони застерегли інші країни, зокрема Росію, від втручань у ситуацію в Білорусі.
Та запроваджує санкції
ЄС незабаром введе санкції проти білоруських посадових осіб "за насильство, репресії та фальсифікацію виборів". Обмеження не стосуватимуться простих білорусів. Про те, чи вводити санкції проти Лукашенка, ще не обговорювали.
Та фінансову підтримку
Європейська комісія також виділить 53 мільйонів євро для підтримки білорусів:
- 1 мільйон євро скерують на підтримку громадянського суспільства та незалежних медіа;
- 2 мільйони – на допомогу жертвам репресій та неприйнятного насилля зі сторони держави;
- 50 мільйонів – на невідкладну підтримку боротьби з коронавірусом для системи охорони здоров'я.
Дізнайтеся більше Які країни офіційно не визнали результати виборів у Білорусі
Протести в Білорусі: що треба знати
- Згідно з офіційними результатами виборів, чинний президент Олександр Лукашенко здобув 80,01% голосів, а його головна опонентка Світлана Тихановська – 10,12%.
- Білоруси вважають такі результати сфальсифікованими, тому з 9 серпня протестують, а з 17 країну охопив загальнонаціональний страйк.
- Перші дні протестів супроводжувалися застосуванням сили з боку спецпризначенців і правоохоронців. Крім того, силовики стріляли гумовими кулями, розпилювали сльозогінний газ і били ледь не до смерті всіх, хто траплявся їм під руку.
- Відомо про щонайменше 5 загиблих (четверо офіційно) і майже 1,5 тисячі потерпілих. Крім того, приблизно 6 тисяч людей затримали. Згодом більшість із них відпустили – зокрема, 13 серпня майже 1 тисячу людей.
- Водночас жодних намірів йти на переговори із протестувальниками та сприяти дипломатичному вирішенню конфлікту Лукашенко не виявляє.
- А у штабі Тихановської оголосили про створення Координаційної ради для забезпечення трансферу влади. Опозиція хоче перевиборів.