Відставки в Україні на тлі корупційних звинувачень: як відреагували в ЄС

24 січня 2023, 18:24
Читать новость на русском

Джерело:

Укрінформ

Єврокомісія прокоментувала інформацію про відставки в Україні після повідомлень ЗМІ про корупцію. В органі заявили, що взяли до уваги дані про розслідування фактів корупції в Україні.

За словами речниці Єврокомісії з питань розширення та сусідства Ани Пісонеро, вони не коментують кримінальні розслідування. Та вона запевнила, що в органі вітають зусилля України щодо проведення реформ задля викоренення корупції.

До теми Рішучий сигнал для наступників: що відомо про кадрові ротації в українській владі

Що заявила Єврокомісія про відставки в Україні

Так, ми взяли до уваги повідомлення про те, що Національне антикорупційне бюро України розслідує ці випадки. Існує загальне правило – ми не коментуємо кримінальні розслідування, що тривають. Та ми вітаємо той факт, що владні структури України серйозно ставляться до цих проблем,
– заявила Пісонеро.

Також вона відзначила, що в рамках процесу набуття членства в ЄС від України чекають на подальше посилення боротьби з корупцією, особливо на високому рівні. Зокрема:

  • шляхом проведення активних та ефективних розслідувань;
  • досягненням відповідності між кількістю розслідувань та ухвалених судових вироків.

За словами речниці Єврокомісії, це є в їхньому висновку щодо заявки України на членство в ЄС.

"Важливо також зазначити, що після його оприлюднення Україна вже здійснила декілька важливих кроків, зокрема призначила керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, розпочала процес відбору нового директора Національного антикорупційного бюро. Безумовно, необхідні подальші дії та зусилля щодо зміцнення антикорупційних інституцій", – заявила Ана Пісонеро.

Вона також зазначила, що зусилля України оцінять восени 2023 року. Ба більше, зауважила, що антикорупційна діяльність є:

  • ключовим фактором у процесі розширення ЄС;
  • умовою надання макрофінансової допомоги від ЄС.

"Очевидно, що ЄС має різні засоби та механізми контролю за тим, як і куди використовуються фонди ЄС. Ми перебуваємо у тісному контакті із владою України, аби гарантувати, що… Кошти використані належним чином", – заявила речниця. 

Що відомо про відставки в Україні

  • 24 січня Кабмін погодив звільнення 5 голів ОВА: Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Сумської та Херсонської. 
  • Окрім того, уряд звільнив Вячеслава Шаповалова – заступника міністра оборони України, Івана Лукерю – заступника міністра розвитку громад та територій України, В'ячеслава Негоду – заступника міністра розвитку громад та територій України, Віталія Музиченка – заступника міністра соціальної політики України.
  • Перед цим першого заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Василя Лозинського затримали під час отримання хабаря у розмірі 400 тисяч доларів. Його затримали.
  • Ба більше, написав заяву на звільнення заступник глави Офісу Президента Кирило Тимошенко. Звільнили й заступника генпрокурора Олексія Симоненка