Президентка Єврокомісії: ЄС розмовлятиме з Росією з позиції економічної сили
Джерело:
"Укрінформ"У Євросоюзі рішуче налаштовані будувати відносини з Росією лише з позиції економічної сили. Глави держав і урядів ЄС погодились, що у цьому питанні потрібно захищати свої цінності та просувати власні інтереси.
Про це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час пресконференції після саміту ЄС у Брюсселі.
Читайте також У ЄС розроблять нові санкції проти Росії – на випадок її ворожих дій
Німецька політикиня зазначила, що у відносинах з країною-агресором Європейський Союз має "позицію сили".
Якщо поглянути на економічні відносини – Росія представляє менше 5% товарів, які були імпортовані в ЄС. Водночас Євросоюз є найбільшим торговельним партнером для Росії, і ми поставляємо туди більше 47% російського імпорту,
– сказала вона.
Президентка Єврокомісія зазначила, що цей дибаланс, ймовірно, зростатиме, оскільки російська економіка будується на нафті та газі – на них припадає 25% ВВП Росії. Світ нині відходить від вуглецевого пального і Росія буде змушена адаптувати власну економіку.
Урсула фон дер Ляєн наголосила, що основою для відновлення та інноваційного економічного розвитку є Європейська зелена угода. Договір дозволяє підвищити стійкість країн Євросоюзу, які дедалі ширше використовують поновлювальні джерела "зеленої" енергії.
ЄС діятиме з позиції сили
Під час саміту в Брюсселі європейські лідери погодилися щодо довгострокового стратегічного підходу по відношенню до Росії. Рішення ухвалили на основі доповіді про стан та перспективи відносин між ЄС і країно-агресором.
Як свідчить ця доповідь, ми зараз знаходимося на негативній спіралі, і маємо бути готовими до подальшого зниження. Тож ми погодилися відштовхувати, коли Росія спрямовує дії проти Європейського Союзу і проти того, за що ми стоїмо, коли вона порушує права людини,
– додала політикиня.
Урсула фон дер Ляєн підсумувала: "Ми будемо стримувати Росію, коли вона намагатиметься підривати наші інтереси. І будемо взаємодіяти з Росією, коли це відповідатиме нашим інтересам, щоб досягати наших цілей, наприклад, якщо ми говоримо про кліматичні зміни або про громадське здоров'я".
- Вперше ЄС запровадив обмеження у 2014 році, коли Росія окупували Крим і розв'язала війну на Донбасі.
- Санкції стосуються фінансового, енергетичного та оборонного секторів, а також сфери товарів подвійного призначення.
- Європа продовжує обмеження еожних пів року через те, що агресор не хоче виконанувати Мінські домовленості.