"Хіба пити каву на Хрещатику": чому війська НАТО в Україні жодним чином не допоможуть ЗСУ
Під час розмови з журналістами 26 лютого президент Франції Еммануель Макрон сказав про можливу відправку військ НАТО до України, але наразі це не узгоджено. Утім, таке рішення жодним чином не допомогло б нашій країні.
Про це 24 Каналу зазначив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко. Він назвав 3 ймовірних варіанти.
Дивіться також Ймовірність введення військ НАТО в Україну: все про резонансну заяву Макрона
Чи треба війська НАТО
Олександр Коваленко назвав три варіанти у відповідь на заяву французького очільника та питання в тому, який саме той мав на увазі:
- спочатку треба з'ясувати для чого війська НАТО умовно заходитимуть на територію України;
- чи виконуватимуть миротворчі функції з припинення вогню на лінії фронту;
- або разом із союзниками воюватимуть і звільнятимуть українські землі.
"Я маю великі сумніви щодо того, що західні війська воюватимуть за Україну. Тільки українці воюватимуть за Україну і ніхто інший. Всі інші можуть прийти та попити каву на Хрещатику", – сказав військово-політичний оглядач.
Миротворчі місії та припинення вогню – теж не є правильним рішенням, вважає Коваленко. Адже тоді ситуація може нагадувати Північну та Південну Кореї.
"Південна Корея має розвиток, але вона у постійній небезпеці через Кім Чен Ина. КНДР має широкий арсенал (зброї – 24 Канал), якою може навіть Росії допомагати. Нам непотрібна загроза протягом усього життя. У нас тільки один вихід – звільняти нашу територію, а не робити якісь "заморожені війни", – додав він.
Що відомо про заяву Макрона: основне
- Макрон наголосив на важливості перемоги України для європейської безпеки та стабільності. Він додав, що союзники не воюють з російським народом, але не можуть дозволити Путіну перемогти в Україні.
- У Франції роз'яснили, що у разі імовірної відправки західних військ, вони не братимуть участі у бойових діях. Мовляв, ці дії повинні відповідати дуже конкретним потребам: розмінуванню, кіберзахисту, виробництву зброї та так далі.
- Генеральний секретар Єнс Столтенберг спростував заяву Макрона. Він наголосив, що немає жодних планів розміщення військ НАТО на території України.