За його словами, НАТО надає величезну підтримку нашій державі. Однак введення союзних військ Північноатлантичного альянсу не буде.

Дивіться також Ймовірність введення військ НАТО в Україну: все про резонансну заяву Макрона

Генсек про слова Макрона

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заперечив слова Еммануеля Макрона про можливість введення військ на територію України для її захисту.

Союзники по НАТО надають Україні безпрецедентну підтримку. Ми робили це з 2014 року та активізувалися після повномасштабного вторгнення. Але немає жодних планів щодо розміщення військ НАТО на території України,
– сказав він.

Зазначимо, що Еммануель Макрон стверджував, що консенсусу щодо відправлення військ немає. Водночас він не заперечував, що у майбутньому не можна виключати, що це стане можливим. Президент Франції наголосив, що багато, хто каже зараз "ніколи", виступали й проти надання Україні танків, літаків, ракет – які все ж отримала Україна.

Реакція інших країн

  • Слова Макрона про дискусію, що тривала серед членів НАТО підтвердив і президент Польщі Дуда. Він зазначив, що щодо цього питання точилися гострі баталії, однак серед союзників немає консенсусу.
  • Прем'єр-міністр Словаччини також зазначив, що союзники обговорювали введення військ в Україну. Роберт Фіцо наголосив, що військові його країни не надаватимуть допомогу, оскільки вважає, що "конфлікт не має військового рішення". Водночас Словаччина поважатиме рішення країн, які погодяться ввести війська.
  • На слова про ввід військ НАТО вже встигли відреагувати й у Кремлі. Прессекретар російського президента Дмітрій Пєсков заявив: "Якщо це станеться, то доведеться говорити не про ймовірність, а про неминучість прямого зіткнення Росії та НАТО".