Лукашенку потрібна армія, щоб контролювати білоруський народ, а не для нападу на Україну, – ISW
Джерело:
ISWАлєксандру Лукашенку не вигідно відправляти свою армію на війну з Україною. Військові потрібні самопроголошеному президенту для контролю власного народу.
То ж дослідники американського Інституту вивчення війни вважають, що вторгнення Білорусі в Україну – малоймовірне.
До теми Білорусь передала Росії багато військової техніки та снарядів, здеградувавши свою армію, – ISW
Чому Лукашенку не вигідно нападати на Україну
Якщо білоруська армія нападе на Україну, протестні настрої можуть відновитися. У 2020 – 2021 роках для придушення протестів Лукашенко покладався на білоруські збройні сили і спецслужби. То ж залучення цих сил до війни в Україні, швидше за все, зробить Лукашенка відкритим для нових заворушень.
Лукашенко також, ймовірно, усвідомлює, що вторгнення в Україну підірве його авторитет як лідера суверенної країни, оскільки буде очевидно, що спроба Росії забезпечити повний контроль над Білоруссю увінчалася успіхом,
– додали в ISW.
То ж Лукашенко і далі допомагатиме Росії вести війну в Україні, але свою армію сюди не відправить. Крім того, Білорусь може запропонувати Кремлю матеріали, які держава-агресорка не може отримати через санкції. Водночас надання білоруської території для атак по Україні також дуже вигідне для Росії.
Вступ Білорусі у війну не вплине на її перебіг
Вступ Білорусі у війну в гіршому випадку змусить Україну тимчасово відірвати свої війська з нинішньої лінії фронту. За словами заступника начальника Генштабу Олексія Громова, теоретично у війні зможуть брати участь 15 тисяч білоруських військових. Це без врахування 9 тисяч росіян, які дислокуються у цій державі.
Читайте також Знову привиділися терористи: Білорусь переміщує війська вздовж кордону з Україною
Навіть якби Лукашенко направив значно більшу кількість своїх сил для наступу на Україну, білоруська армія все одно була б невеликою силою, яка не змогла б досягти істотного оперативного успіху,
– наголосили аналітики.
Наступ з території Білорусі не зможе перерізати українські матеріально-технічні лінії на Захід. Все тому, що окупантам не вдасться проникнути в глиб України, як не вдалося захопити Київ, коли російські війська були найсильнішими.
Дослідники ISW підсумували, що білоруське вторгнення не може здійснити потужний прорив.