Білорусь переміщує війська вздовж кордону з Україною
Причиною таких дій білоруської армії є нібито зростання напруженості вздовж україно-білоруського кордону. Про це пишуть місцеві видання.
Головне Військові об'єкти Росії під загрозою, теракт у Кураховому: хронологія 287 дня війни
У цей період планується переміщення військової техніки та особового складу сил безпеки, тимчасове обмеження пересування громадян окремими дорогами загального користування та ділянками місцевості, використання імітаційної зброї з навчальною метою,
– цитує CNN повідомлення Радбезу Білорусі.
Білорусь також знову оголосила про початок військових навчань у рамках "осінньої призовної кампанії для проходження початкової військового вишколу новобранців".
Міноборони Білорусі заявило про навчання з бойової готовності
Напередодні Міноборони Білорусі оголосило про початок занять з бойової підготовки збройних сил країни. Це планові навчання внаслідок нового призову, в межах якого набрали близько 10 тисяч призовників. Тож Білорусь займатиметься їхньою підготовкою.
Крім того, частина білоруських полігонів зайнята російськими мобілізованими, яких розкидали по полігонах на всій території Білорусі – від Вітебської до Брестської області.
Варто подивитися – Бульба розповів, чи є загроза для України через навчання в Білорусі: дивіться відео
Чи можливий зараз наступ з Білорусі
Наразі немає жодних ознак того, що може відбутися наступ з території Білорусі. До того ж на території країни перебуває лише близько 32 тисяч мобілізованих – це не те угруповання, яке здатне до наступу.
Водночас білоруси не зацікавлені в наступі на Україну та насамперед готуються до своєї оборони.
Що відбувається в Білорусі: коротко
- Сєргєй Шойгу з'їздив до Мінська та зустрівся з Алєксандром Лукашенком. Глава міноборони країни-агресорки та самопроголошений президент Білорусі говорили про війну в Україні.
- Військовий експерт Роман Світан припустив, що російська делегація вмовляла Лукашенка надати Москві зброю. Також на переговорах Шойгу міг домагатися, аби самопроголошений білоруський лідер дозволив обстрілювати Україну ракетами з території Білорусі.
- Окрім Шойгу до Білорусі також приїжджав Сєргєй Лавров та низка російських генералів. Політтехнолог Михайло Шейтельман зауважив, що це поганий сигнал для Лукашенка. Так, Росія може готуватись до вторгнення в Білорусь, її повної анексії та навіть убивства самопроголошеного президента.
- В американському Інституті Лансінга взагалі вважають, що Путін хоче ліквідувати Лукашенка. Російський диктатор прагне встановити контроль в Білорусі і використати війська проти України.