Залізо не вирішує проблем: чого катастрофічно бракує Росії для нового наступу

30 січня 2023, 10:31
Читать новость на русском
Стало відомо, чого не вистачає росіянам для здійснення повторного наступу Стало відомо, чого не вистачає росіянам для здійснення повторного наступу

Російська армія наразі не несе загрозу повторного вторгнення на територію України. Для цього окупантам потрібно здійснити дійсно серйозну підготовку не лише особового складу.

Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Юрій Федоров. За його словами, на успіх можна розраховувати лише у випадку, коли усі дії є добре спланованими та відточеними.

Цікаво Путін просто знищує своїх громадян, – військовий оглядач про можливий наступ Росії

Які проблеми у Росії

Юрій Федоров пояснив, що у Росії є тисячі старих танків, яким приблизно по 50–60 років. Орієнтовно такого ж віку ворог має артилерійські пушки та іншу бронетехніку.

Звісно, це залізо можна довести до більш-менш боєздатного стану, але воно саме по собі не розв'язує проблем. Розв'язують проблеми люди, які вміють цим залізом користуватися,
– наголосив він.

На його думку, сучасні західні танки, БМП, артилерійські системи по типу HIMARS значно перевершують сучасні російські аналоги. Проте проблема росіян полягає не лише в застарілому озброєнні, яке знімають із консервації зі складів десь за Уральськими горами та його поспіхом намагаються привести в нормальний стан.

"Потрібно ще навчити людей користуватися цією зброєю", – зосередив увагу він.

Військовий експерт додав, що мовиться про забезпечення згуртування бойових колективів, тобто про створення боєздатних військових частин, батальйонів, підрозділів, взводів, рот. Також важливо закрити потребу у командному складі, який має необхідний бойовий досвід.

Такого командного складу у Росії катастрофічно не вистачає,
– прокоментував він.

Саме з огляду на ці проблеми й варто аналізувати можливість Росії здійснити наступ упродовж двох–трьох тижнів.

Юрій Федоров розповів про проблеми у Росії: дивіться відео

Що може стати ключовим моментом

Юрій Федоров розказав, що погано підготований наступ, тобто коли війська не дуже добре вміють воювати, це свідчення того, що наступ буде провалений.

"Я думаю, якщо росіяни будуть поспішати із таким наступом, то збільшиться вірогідність того, що він буде неуспішним", – зауважив він.

На його думку, у Москві існує спокуса завдати удару, втім про його напрямок наразі не відомо.

Ми бачимо нарощування російського тиску на Вугледар, Бахмут, десь під Мар'їнкою, починаючи з посилення наступальних дій, але це поки тактичні плани, дії, які не призводять ні до чого і не призведуть,
– пояснив він.

За словами військового експерта, такі старання ворога не призведуть до радикальних змін чи перелому у війні.

Наразі не спостерігається активізація окупантів уздовж кордонів. До того ж у будь-якому випадку кількість російського війська відстежується різними технічними засобами розвідки..

"Поки ми бачимо те, що відбувається на фронті від Вугледару до Кремінної орієнтовно. Ось там розгортаються якісь намагання Росії досягнути успіху", – наголосив він.

На його думку, перебіг і доля війни буде вирішуватися в інших місцях. Скоріше за все це буде Запорізька область.

Повторний наступ Росії: думки експертів

  • В Інституті вивчення війни повідомляють, що Росія готується до затяжної війни в Україні. Також експерти припускають, що Путін може провести стратегічну операцію в найближчі пів року.
  • Білоруські військові побоюються втягування Білорусі у війну. Білоруська опозиціонерка Наталія Радіна припускає, що повторний наступ з боку Білорусі – справа часу.
  • За інформацією від польського генерала Богуслава Пацека, окупанти готуються до "серйозних дій". Він припускає, що в березні ворог може розгорнути серйозну воєнну кампанію на території України.