Збитки від заколоту "вагнерівців": збитий Іл-22М та інші літаки, пошкоджені дороги та будинки

26 червня 2023, 08:49
Читать новость на русском

Джерело:

Радіо Свобода

У ході свого короткотривалого заколоту "вагнерівці" пошкодили дороги, 19 будинків і головне – мінуснули кілька російських літаків, серед яких військовий Іл-22М. Його називають "повітряним командним пунктом".

Ба більше на борту літака, ймовірно, було 10 людей і вони – загинули. Хоч російське міноборони узагалі не повідомляло про будь-які втрати чи пошкодження. Очевидно, що такі дії "заколотників" обійдуться Кремлю – дорого. Журналісти спробували порахувати, наскільки.

Дивіться також В ISW припустили, чому Пригожин пішов на угоду: яке майбутнє у Шойгу та ПВК "Вагнера"

Так, російські видання пишуть, що "коли Пригожина вже в штабі ПВО запитали навіщо збили Іл-22, адже цей літак не завдає ударів, а виконує інші функції, він сказав – а дурень пвошник у колоні все збивав"

Також стверджують, що Пригожин погодився виплатити 50 мільйонів компенсації рідним загиблих льотчиків. Ані Пригожин, ані Міноборони Росії це не коментували.

У скільки обійдеться ремонт доріг та будинків

У Ростові-на-Дону техніка заколотників пошкодила 10 тисяч квадратних метра дорожнього полотна, найбільше постраждав Будьонівський проспект. Втім, мер Олексій Логвиненко заявив, що дефекти приберуть за 2 дні.

Вартість робіт невідома. Водночас у росЗМІ наводять приклад: у травні дирекція з будівництва об'єктів транспортної інфраструктури замовляла роботи з усунення пошкоджень асфальту на дорогах Ростова на 8 мільйонів рублів. За ці гроші планували відремонтувати близько 4 тисяч квадратних метра доріг.

Також у Ростові вагнерівці обстріляли з автоматів будівлю "Ростелекома" – сума збитку невідома.

У селі Єлизаветівка Воронезької області після перестрілки заколотників і армії місцева  влада повідомила про пошкодження 19 домів. Ступінь пошкодження будинків невідомий.

У Липецькій області під час марш-кидка заколотників також перекопали автомагістралі. Влада планує заасфальтувати дороги заново, скільки на це піде коштів – теж наразі невідомо.

Втрати техніки

Армія Росії зазнала втрат у техніці, 6 вертольотів та один літак:

  • три вертольоти Мі-8 радіоелектронної боротьби,
  • один транспортний Мі-8,
  • два ударні вертольоти Ка-52 і Мі-35М,
  • а також літак Іл-22М,
  • і два броньовики КамАЗ і "Тигр".

ПВК "Вагнер" при цьому втратили два УАЗи, один КамАЗ і броньовик "ВПК-Урал".

Практично всі повітряні судна були збиті вранці в суботу, 24 червня, коли колона ПВК "Вагнера" рухалася Воронезької області у бік Москви.

Стрімкий початок і кінець: коротко про заколот

  • 23 травня ватажок вагнерівців звинуватив російського міністра оборони Сєргєя Шойгу в ударі по тиловому табору його найманців. Тож ті пішли на "марш справедливості" до Москви, заявивши, що "винні будуть покарані".
  • Вранці наступного дня бойовики "Вагнера" вже були у Воронєжі та Ростові-на-Дону. Диктатор Путін назвав ситуацію "зрадництвом" та "ударом по Росії".
  • Утім, уже ввечері 24 червня російська влада повідомила про досягнення домовленості з заколотниками, а Пригожин підтвердив, що його люди не підуть на Москву.
  • Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що учасників збройного виступу не переслідуватимуть.