Про це 24 Каналу розповів експрацівник СБУ, експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак. За його словами, важко повірити, що в Кремлі взагалі не здогадувалися про спробу заколоту від Пригожина.
Дивіться також Військовий переворот чи піар-акція Пригожина: що відбувалось у Росії
В Росії величезна кількість різних фсбшників та представників інших спецслужб. Тому було б дивно, якби вони просто це "прошльопали".
Чому в Кремлі не запобігли спробі заколоту від Пригожина
Як наголосив Ступак, тут може бути три пояснення. Насамперед цілком реальний варіант, коли цю інформацію передавали вище до керівництва спецслужб. Але там вирішили просто почекати.
Найімовірніше, вони це виявили і передавали інформацію до керівництва. Донесли керівникам, а ті не знали, що з цим робити. Тому вирішили просто стежити за ситуацією. Щось на кшталт: "Не гарячкуйте. Може неправильно зрозуміли все. Хай доповідь лежить на столі". А час то йде,
– зауважив Ступак.
Не варто забувати, що цю інформацію могли просто не донести до російського диктатора Владіміра Путіна. Упродовж останніх років до нього важко потрапити на зустріч. Це також могло вплинути.
Дивіться розмову з Іваном Ступаком на ютубі 24 Каналу
Хоча цілком можливо, що Путін знав про такий можливий заколот. І підшукував варіанти, як на все реагувати. Адже превентивний арешт Пригожина міг спровокувати обурення та певні бунтівні настрої серед його прихильників.
Заколот від Пригожина: коротко
- Власник ПВК "Вагнера" Євгєній Пригожин упродовж тривалого часу конфліктує із керівництвом міністерства оборони. Ввечері 23 травня він несподівано звинуватив тамтешнього міністра оборони Сєргєя Шойгу в ударі по тиловому табору вагнерівців.
- Після цього вагнерівці зібралися на "марш справедливості" до Москви. Вони розповідали, що "винні будуть покарані", і оголосили війну міноборони Росії.
- Вранці 24 червня бойовики "Вагнера" вже перебували у Воронєжі та Ростові-на-Дону. Натомість Владімір Путін назвав цю ситуацію "зрадництвом" та "ударом по Росії".
- Згодом за посередництва білоруського диктатора Алєксандра Лукашенка конфлікт між Пригожиним та міноборони нібито вдалося врегулювати. Вагнерівці розвернули колони і мали повернутися до своїх таборів. Їм пообіцяли амністію.
- З Пригожина зняли усі звинувачення. Але він мав відправитися до Білорусі.