Закон про біопоховання: чи підтримують українці кремацію
На місці поховань – дерева. В парламенті з'явився законопроект про біопоховання. Через переповнені цвинтарі уряд, який власне розробив законопроект, пропонує українцям кремувати померлих родичів, а капсули з попелом ховати не лише у колумбаріях, а й у парках.
З кожним роком українці все більше надають перевагу кремації. Найбільш прогресивною в цьому сенсі є столиця. Торік половину померлих у Києві кремували.
Читайте також: Після смерті станемо деревами: як влада змінить правила поховання
"За останні кілька років збільшилася кількість кремації. Якщо два роки тому було близько 40 кремації в день, то на сьогоднішній день це вже становить 60 і трохи більше кремацій в день", – зазначив інженер з охорони навколишнього середовища СЦК Київський крематорій Андрій Ященко.
В інших містах цифри менші. Але це й зрозуміло: на всю країну усього три крематорії. Окрім Києва, по одному у Харкові та Одесі.
Однак, уже за кілька років кремація може стати необхідністю, оскільки цвинтарі в багатьох містах переповнені. У Києві уже немає місця для поховання.
Території ті, що були для кладовищ, вже переповнені. Потрібно збільшувати території, а території відходять до житлових будинків або займають площі сільгоспугідь, лісопаркових територій,
– підкреслив Ященко.
Порожніми на кладовищах залишилися лише заздалегідь викуплені ділянки. Їх часто перекуповують за ціною гарної квартири. А кремація – не лише більш екологічний варіант, але й суттєво дешевший.
Послуги крематорію обійшлися нам у 2-2,5 тисячі гривень. Тобто це цілком прийнятна сума. Також не треба бігати, шукати, де можна знайти місце, наскільки воно зручно розташоване,
– розповів композитор Борис Севастьянов, який таким чином поховав вітчима і тещу.
Кремацію вирішили підтримати і в Кабміні. Уряд розробив законопроект про реформу системи поховань в Україні. За основу взяли іноземний досвід. Попіл після спалення розміщуватимуть у кокони з матеріалу, який швидко розкладається, а з нього проростатимуть дерева. Усе це названо терміном "біопоховання".
Однак, кремація в Україні дозволена не в усіх випадках. Наприклад, жертв злочинів можна ховати лише традиційно. Це на випадок повторної експертизи. Тож повністю відмовитися від кладовищ точно не вдасться. Тим більше, до кремації ще не всі українці готові. А ті, що наважилися кремувати родичів, все одно урни з прахом хоронять традиційно і перетворюють місце поховання в могили, лише меншого розміру. Сюди так само приходять в поминальні дні і залишають шкідливі для екології пластикові квіти.
Що таке біопоховання? Це вид поховання померлого, що передбачає використання матеріалів, які розкладаються протягом п’яти років, місце розташування якого не містить намогильних споруд, а облаштовується інформаційною табличкою.