Є крок у бік справедливості, – Дикий оцінив законопроєкт про мобілізацію
В новому законопроєкті про мобілізацію є плюси, які стосуються демобілізації військових. Однак паралельно там не пропрацьований інший важливий нюанс, який стосується тих, хто не хоче воювати.
Про це 24 Каналу розповів ветеран війни з Росією Євген Дикий, зауваживши, що законопроєкт про мобілізацію має надзвичайно важливу норму про демобілізацію військових. Захисники мають розуміти, що вони своє відвоюють і зможуть повернутися додому. А їх замінять інші люди.
До теми Від повістки – до "полігону": як відбувається процес мобілізації в Україні покроково
Попри це, норма про 36 місяців дещо недосконала. Адже вона буде стосуватися як бійців, які на "нулі", так і військових, які служать в далекому тилу. На його думку, було б коректно, якби ввели певний коефіцієнт. Такі думки нібито є у Верховній Раді.
Вчора бачився з одним із депутатів з оборонного комітету. Там обговорювалася відповідна правка про введення бойового коефіцієнта. Умовно, що "на нулі" день рахується за 2 або за 3. Якщо це дійсно правда, то норма набуває правильного вигляду. Це буде перший за весь час крок в бік справедливості для тих, хто вже два роки нас захищає,
– сказав Дикий.
Є і недолік у законопроєкті
Як вважає Дикий, варто було б посилити відповідальність за ухилення від служби та від військового обліку. Зараз тут діє парадоксальна ситуація. Якщо військового "схопить переляк" – і він відмовиться воювати, то його можуть засудити до щонайменше 5 років в'язниці.
Якщо військовозобов'язаний відмовиться служити після проходження ВЛК, то отримає максимум до 3 років. Але часто суди дають випробувальний термін на 1 – 2 роки. Якщо ж просто не стати на облік після повістки – то це штраф.
Птах або літак з одним крилом не злетить. От одне крило зробили, адже необхідно було ввести граничний термін служби. Але друге крило – це мають бути примусові заходи стосовно тих, хто ухиляється. Не треба боятися втрачати рейтинги. Депутати забувають, що на окупованих територіях немає поняття рейтингів,
– підкреслив Дикий.
Мобілізація в Україні: коротко
- У Верховній Раді наразі готують до другого читання новий законопроєкт про мобілізацію. Там може бути внесена норма, згідно з якою громадяни отримуватимуть повістки через електронний кабінет. А військовозобов'язані будуть змушені його зареєструвати.
- Командир батальйону безпілотних авіаційних комплексів Юрій Федоренко прокоментував новий законопроєкт про мобілізацію. Він назвав плюси та мінуси законопроєкту.
- Також у законопроєкті передбачені покарання за ігнорування повістки. Які можуть бути наслідки – читайте в матеріалі 24 Каналу.