Мобілізацією займаються люди, яких ніколи не мобілізують, – Притула про паніку від законопроєкту
Законопроєкт про зміни до мобілізації зареєстрували у Верховній Раді 25 грудня. Деякі його пункти викликали гарячі дискусії серед українців.
Про це 24 Каналу розповів волонтер, засновник фонду Сергій Притула, зазначивши, що законопроєкт ще не є ухвалений парламентом, а вже викликає багато питань. Водночас він звернув увагу на те, як змінилось останнім часом українське суспільство.
До теми Новий законопроєкт про мобілізацію: чи матимуть вчителі і викладачі відстрочку від мобілізації
Від цього настрій не покращується
Зараз воно стало дуже сенсативне, на думку Притули, і до нього необхідно ставитись дуже обережно.
Людей потрібно любити, плекати і ставитись до них з повагою. Для розв'язання якихось складних питань має бути присутня політична воля,
– наголосив він.
Це стосується насамперед ситуації, яка склалась щодо законопроєкту про мобілізацію.
Це взагалі окрема історія. Мобілізацією займаються люди, яких ніколи не мобілізують, тому їм трошки легше, ніж іншим, провертати подібні речі,
– зазначив волонтер.
Проте законопроєкт ще не подали на вичитку в парламентський комітет, а для суспільства він вже став страшенним тригером та викликала паніку. Зокрема прозвучали заяви про необхідність мобілізувати 500 тисяч людей. Однак грошей на їхнє забезпечення немає.
"Що в цих словах чує людина, яка може бути потенційно мобілізована? Завтра тебе заберуть в армію, але ти будеш голий, босий, і в тебе нічого не буде. І від цього настрій не покращується", – підкреслив Сергій Притула.
Що відомо про законопроєкт щодо змін до мобілізації
- Законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді 25 грудня, і взяти на розгляд комітету його можуть не раніше ніж за 14 днів. Водночас за цей час можуть з'явитись альтернативні законопроєкти. Потім комітет Верховної Ради вивчатиме документ, а після винесе його до залу.
- Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук припустив, що на рівні комітету виникнуть дискусії щодо законопроєкту.
- Водночас омбудсман Дмитро Лубінець зазначив, що в законопроєкті є норми, які суперечать Конституції. Зокрема це заборона щодо людей, які ухилились від мобілізації на операції з нерухомістю, керування особистим транспортом та використання грошей.
- Проте уповноважений з прав людини повідомив, що під час наради з представниками Міноборони вдалося знайти компроміси щодо цих пунктів.
- Також заступниця голови Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук наголосила, що законопроєкт про мобілізацію зазнає змін. Зокрема щодо ліквідації корупційних норм.
- Кравчук підкреслила, що "в оригінальному вигляді законопроєкт не буде голосуватися і прийматися".