Кошти в заручниках: чому США не можуть переказати російські гроші на українські рахунки
Євросоюз начебто обговорює можливість відправлення заморожених активів російського центробанку на відбудову України. Однак наразі Захід не може просто так узяти й віддати нам ці гроші.
Про це 24 каналу сказав політолог Тарас Семенюк. Він переконаний, що ці кошти триматимуть до певного часу, коли вони можуть бути використані для відновлення України.
Читайте також Росіянам тепер зась: Рада схвалила законопроєкт про фінмоніторинг
Чому Захід не може зараз віддати російські гроші Україні
Семенюк зазначив, що просто взяти ці російські кошти й, умовно кажучи, перевести їх на рахунки України – це дуже складно та практично нереально. Адже на Заході поважають правила.
Тобто ти не можеш просто забрати чужі кошти та переказати їх на рахунок іншої організації, у цьому випадку російські кошти переказати на рахунок, скажемо, українського Національного банку,
– заявив політолог.
Він пояснив, що на для цього потрібні певні судові рішення, а цей процес потребує якогось часу. Тому не варто поспішати одразу говорити про зраду та, наприклад, небажання американців нам допомагати.
Адже, наголосив Семенюк, це, дійсно, непроста процедура. Наразі ж ці гроші, можна сказати, "перебувають у заручниках", оскільки росіяни не можуть ними користуватися. Але, коли, можливо, дійде питання до репарацій та відновлення України, то це може стати інструментом тиску на Росію.
Чому США не можуть переказати заморожені гроші Росії на українські рахунки та коли це буде можливо: дивіться відео
Який механізм передачі російських коштів
Семенюк зазначив, що Україні можна буде на щось розраховувати, якщо перед тим у США або в Європі ухвалять судові рішення про те, що ці гроші мають сумнівне походження або певні ознаки їх відмивання. Адже Захід не піде на те, щоб просто так взяти й передати нам ці кошти.
За його словами, якщо, наприклад, ці гроші нам передадуть, то Росія подасть апеляцію й це буде затягування процесу й, очевидно, що в рамках законів вона ще може її виграти. А це вже будуть репутаційні ризики для системи й влади у США та європейських країнах.
Тому вони з цим не хочуть жартувати. Але знову ж таки, як на мене, це не означає, що, умовно, їхня любов до нас від цього зменшується. Ні,
– наголосив Семенюк.
Він зауважив, що тим же США зараз простіше дати нам свої гроші за ленд-лізом, наприклад, ніж брати російські. Їм вигідніше "тримати ці кошти в заручниках", щоб Москва не могла ними скористатися.
І це є певний інструмент, як санкції. Санкції – це всього-на-всього інструмент у дипломатичній грі, у дипломатичних, скажімо, таких перегонах,
– сказав політолог.
На його думку, ці російські кошти не будуть відпускати, але триматимуть їх до певного часу, коли вони можуть бути використані для України.
Заморожені кошти Росії в ЄС: що відомо
- Росія, яка нищить українські міста, сама має заплатити за їхнє відновлення. І цього можливо досягти, використавши заморожені активи країни-агресорки для відбудови України.
- Європейський Союз наразі шукає способи передачі заморожених російських активів на відбудову України. Наразі вирішують, як це зробити в межах законодавства.
- У Євросоюзі через війну Росії проти України заморожені активи 90 російських осіб. Їх у ЄС хочуть спрямувати на відновлення України.