Завершення війни на Донбасі: як діє влада України на фоні пандемії
У відповідь на заклики України до припинення вогню бойовики посилили обстріли. Тобто Кремль навпаки намагається використати пандемію коронавірусу у власних цілях – скасування економічних санкцій. Але влада України має розуміння, що війна не може тривати десятиліттями.
Про це 24 каналу розповів співголова ГІ "Права справа" Дмитро Снєгирьов.
Читайте також Окупанти продовжують обстрілювати Донбас: де було найгарячіше
Проросійські бойовики посилили обстріли на момент проведення засідання Тристоронньої контактної групи, яке відбувалося цього разу в режимі відеоконференції. Тому добре, що не ухвалено рішення про так звану консультативну раду за участі представників окупаційної влади ОРДЛО. Хоча Росія не піде на поступки в цьому питанні і протискатиме його надалі,
– переконаний Дмитро Снєгирьов.
Увага Україна звернулася до Росії із закликом припинити вогонь на період пандемії, – Верещук
Експерт наголошує: розв’язання збройного конфлікту на Донбасі не затягнеться. Українська влада шукає шляхи виходу. Але треба більш ретельно підійти до питання комунікації в середині українського суспільства. Тому що блокуються кроки влади з врегулювання ситуації на Донбасі. Один із можливих сценарії завершення конфлікту, на думку Снєгирьова, – заморожений конфлікт за прикладом Молдови, що дозволило державі зберегти цілісність і національну самоідентифікацію.
Про що говорили на черговому засіданні Тристоронньої контактної групи
- Чергове засідання Тристоронньої контактної групи відбулося 26 березня. Через епідемію корона вірусу воно проходило у режимі відеоконференції.
- Ключовими питаннями, які зачіпала українська сторона, стосувалися безпекової ситуації на Донбасі і звільнення українських бранців.
- Триває робота над формуванням списків полонених на обмін. Також учасники обговорення продовжили консультації про наступні ділянки розведення сил і засобів.
- Жодних документів підписано не було. Зокрема, створення так званої консультативної ради, до складу якої повинні увійти представники політичної підгрупи ТКГ. Тобто і окупаційних адміністрацій ОРДЛО. З протоколом засідання ТКГ можна ознайомитися за цим посиланням.