Зеленський запропонує новий формат переговорів щодо Криму: деталі
Президент України Володимир Зеленський запропонує новий формат переговорів під час зустрічі "нормандської четвірки". Він буде стосуватися питання повернення Криму.
Володимир Зеленський в інтерв'ю польському виданню Gazeta Wyborcza розповів, що США можуть допомогти Києву в поверненні Криму, тому хоче залучити їх до переговорів.
Важливо: Зеленський особисто може обговорити з Путіним газовий контракт
Думаю, що в справі з Кримом могли б допомогти США. Міг би бути такий формат переговорів: Україна, Росія, США,
– вважає президент.
Український лідер наголосив, що питання про повернення Криму підніматиме під час зустрічі у нормандському форматі. Однак Зеленський розуміє, що може отримати відмову розмовляти на цю тему.
Якщо ні, то мені б хотілося, щоб ми погодили ще якийсь формат. Ця наша територія, і я б хотів, щоб вона до нас повернулася,
– зазначив Зеленський.
Раніше у Кремлі заявляли, що бажання Зеленського використовувати нормандський формату для обговорення Криму нереальне.
"Тему Криму ми ніде не обговорюватимемо: ні в нормандському форматі, ні на будь-яких інших майданчиках. Це питання для нас закрите назавжди", – стверджував мінстр закордонних справ РФ Андрій Руденко.
Важливо! Зустріч у нормандському форматі відбудеться 9 грудня у Парижі. Усі країни-учасниці вже узгодили цю дату. У її межах вперше можуть зустрітися Зеленський і Путін. До цього вони лише декілька разів говорили телефоном. Востаннє обговорили повернення Росією українських військових кораблів і питання газових перемовин.
Як Росія анексувала український Крим?Росія почала захоплювати півострів 20 лютого 2014 року. У цей час в Україні тривав Євромайдан, проте Віктор Янукович ще залишався офіційним президентом. У кінці лютого Росія почала перекидати на територію Криму своїх військових у формі без розпізнавальних знаків. Це було просто, адже на півострові базувалися війська Чорноморського флоту Росії. Паралельно з’явилося угруповання з російських "казаків". Вони діяли під прикриттям "самооборони Криму".
Вже 16 березня у Криму Росія провела так званий референдум про приєднання півострова до РФ. Сам референдум був незаконним, а результати сфальсифіковані. Референдум не визнали ні Україна, ні цивілізований світ. Проте саме цей "референдум" послугував Кремлю підставою для незаконного "приєднання" півострова до Росії.
Весь цивілізовний світ наголошує, що Росія незаконно анексувала український Крим. За це проти окупантів були введені жорсткі економічні санкції.