Україна схожа на потопельника, що може затягнути Польщу на глибину, – Дуда про питання зерна
Джерело:
PAPПрезидент Польщі Анджей Дуда 19 вересня прокоментував "зернову кризу", яка сталася між українською та польською сторонами. Зокрема, він порівняв нашу державу з потопельником.
Дуда наголосив, що у питанні постачання зерна Україні "хапається за все і може потягнути за собою на глибину інших". Він також наголосив, що Польща діятиме у своїх інтересах щодо "зернової кризи".
Дивіться також Чому Україна збирається подати на Польщу до суду через зерно: у Зеленського дали відповідь
Дуда прокоментував "зернову кризу" України й Польщі
Президент Польщі зазначив на брифінгу для польських ЗМІ перед штаб-квартирою ООН у Нью-Йорку, що у справі постачання українського зерна країна "має трохи справу з потопельником".
"Кожен, хто хоч раз брав участь у порятунку потопельника, знає, що він надзвичайно небезпечний, адже може затягнути на глибину. Він має неймовірну силу через особистий страх, викид адреналіну і може просто потопити рятівника", – пояснив Дуда.
За його словами, Україна, яка наразі воює з Росією, "хапається за все, що може". Однак, за його словами, Польща, хоч і підтримує нашу державу, але повинна діяти у власних інтересах.
Ми повинні діяти, щоб захистити себе від заподіяної нам шкоди, тому що якщо потопельник заподіє шкоду і втопить нас, він не отримає допомоги. Тому ми повинні подбати про наші інтереси, і ми будемо робити це ефективно і рішуче,
— розповів він.
Крім цього, Анджей Дуда розповів, що, попри наявні плани, він не зміг зустрітися з Володимиром Зеленським на Генасамблеї ООН. Причиною цього він назвав організаційні причини, зокрема, затримки в графіку виступів лідерів на Генасамблеї ООН.
Водночас Дуда зазначив, що не виключає, що може зустрітися із Зеленським пізніше – вже після всіх заходів у Нью-Йорку.
Що відомо про ембарго українського зерна
- 15 вересня Європейський Союз скасував ембарго на імпорт українського зерна. Після цього кілька країн звернулися до Європейської комісії з вимогою продовжити ембарго. Однак ЄС підкреслив вкрай важливу необхідність допомоги Україні в спрощенні експорту її зерна.
- У відповідь на рішення Єврокомісії Польща, Угорщина та Словаччина вжили автономні заходи щодо продовження ембарго. У відповідь Україна подала скарги до Світової організації торгівлі, намагаючись оскаржити ці рішення.
- Зрештою заступник міністра економіки Тарас Качка зазначив, що таке рішення є реакцією України на національне ембарго щодо імпорту зерна. Водночас він підкреслив, що цю "зернову кризу" наша держава хоче вирішити без суду.